Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

NBA 2K19: MyTeam modundaki takımınızda fark yaratacak oyuncular hangileridir?

Takımınızdaki tek bir yıldız oyuncu, diğer yıldız oyuncuları almanızı kolaylaştırabilir.

Gerçek hayatta, bir NBA takımının başarılı olması için o takımda çok önemli yıldızların olması gerekir. Basketbol, 5 kişiyle oynandığından bir takımda bulunacak en az 1 yıldız oyuncu sayesinde, oynanış esnasındaki sıkıntılar çözülebilir. Bahsettiğimiz durum NBA 2K19 oyununda da geçerli. Bahsettiğimiz video oyununda takımınıza ekleyeceğiniz bir kişi bile oyun seyrinizi değiştirebiliyor. Bu rehber yazımızda, sizlerle oyundaki fark yaratan önemli oyunculardan ve bu oyuncuların MT puanı türündeki değerlerinden bahsedeceğiz.


NBA 2K20 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

NBA 2K20 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, NBA 2K21 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


NBA 2K19: MyTeam modundaki takımınızda fark yaratacak oyuncular hangileridir?

NBA 2K19: MyTeam modunda, takımı sırtlayacak bir yıldızınız olmalı

Giriş kısmında belirtiğimiz gibi gerçek hayattakine benzer bir yapı izleyen NBA 2K19 oyununda da takımınız için önemli oyuncular bulundurmanız gerekiyor. Tabii bu oyuncuların bedava alınamayacağını bizler de biliyoruz. Sizlere, fiyatları aşırı yüksek olmayan ama alınması için bir miktar çaba harcamanız gerekecek olan oyunculardan bahsedeceğiz. Bu sayacağımız oyuncuları doğru oyun tarzıyla birleştirdiğinizde oyunun hem tekli oyunculu hem de çoklu oyunculu oyun modlarında farklı bir ilerleyiş sizleri bekleyecektir.

Sizlere önereceğimiz ilk isim fazla sürpriz bir basketbolcu olmayacak. İçinde bulunduğumuz sezonda Los Angeles Lakers takımına transfer olan LeBron James, takımınıza hem savunmada hem de hücumda katkı sağlayacak bir isim olacaktır. Potaya yönelmeyi seviyorsanız, özellikle NBA 2K19 oyununun mevcut yapısına çok iyi uyum sağlayan bir oyuncu LeBron James.

91 ortalama değere sahip olan bu oyuncu, SF pozisyonunda oynuyor ama dilerseniz PF veya SG olarak da oynatabilirsiniz. Açık arttırma değeri 25.000 MT puanı civarında değişiyor. Tabii bu söylediklerimiz oyuncunun Amethyst renge sahip olan oyuncu kartı için geçerli. Aynı oyuncunun Diamond renkli kartları da bulunuyor ama fiyat olarak alması biraz güç olabilir. Eğer imkânınız varsa kesinlikle Diamond renkli kartlara da yönelebilirsiniz.

Yalnız oyun tarzının uzaktan şut atmaya yönelikse LeBron James çok da istediklerinizi veremeyebilir. 3 sayı çizgisinin gerisinden potaya dik bakıyorsanız sayı atabilme olasılığınız bulunuyor bu oyuncuyla. Özellikle zor seviyelerde müsabaka yapıyorsanız atışlarınız boşa gidecektir. Öte yandan, potaya yaklaşmayı seviyorsanız, güçlü yapısıyla rakibi hayli zorlayıp sayı bulabilir ve serbest atış kazanabilirsiniz. MT puanlarınızı çarçur etmezseniz, işinize hayli yarayacak bir oyuncuyu önermiş olduk.

Doğru oyuncularla, Domination oyun modunda daha fazla puan alınabilir

İkinci olarak önerebileceğimiz oyuncu NBA 2K19 oyununun kapak yıldızı Giannis Antetokounmpo olacak. SF pozisyonunda oynayan bu oyuncu, oyundaki dengeleri tek başına rahatlıkla değiştirecek kapasitede varlık gösteriyor. 23.000 MT puanı civarına alınabilen Giannis Antetokounmpo uzun boyu ve çevikliğiyle oyunun en fark yaratan oyuncularından bir tane durumunda.

Bu oyuncu, normalde SF pozisyonunda görünse de rahatlıkla PF ve C pozisyonlarında oynatılabiliyor. Özellikle rakip takımda hantal PF pozisyonunda oyuncular görürseniz, Giannis Antetokounmpo ismini kesinlikle PF pozisyonunda oynatmanızı öneriyoruz. Takım arkadaşınızdan perde isteyerek bu hantal oyuncuyu geride bıraktığınızda, potaya doğru giderek oldukça başarılı bitirişler gerçekleştirebilirsiniz. Benzer şekilde, eğer rakip takımda skor yapabilen bir SF pozisyonu oyuncusu varsa, Giannis Antetokounmpo ismini SF pozisyonunda kullanıp, bu oyuncunun uzun boy avantajıyla rakibinizi engelleyebilirsiniz.

NBA 2K19: MyTeam oyun modundaki takımınızda bir başka fark oluşturacak ismin Anthony Davis olduğunu belirtelim. Rakipler güçlendikçe ihtiyacınız olacak savunma gücünü bu oyuncuyla sağlayabilirsiniz. Ayrıca oyunun her iki yönünde de kullanabileceğiniz Anthony Davis, post hücumlarında, orta mesafeli şutlarda ve özellikle pota altında başarılı sonuçlar verecektir.

PF pozisyonunda oynayan Anthony Davis isimli oyuncuyu dilerseniz C pozisyonunda da oynatabilirsiniz. Bu oyuncu akıllı oyunuyla boş alanlara kaçırtabilir, önemli bitirişler sağlayabilirsiniz. NBA 2K19 oyununun MyTeam modundaki açık arttırma evinde 13.500 MT puanıyla alınabilen Anthony Davis isimli oyuncu, fazla pahalı olmayan fiyatıyla da tercih edilebilecek bir isim olarak bir kenara rahatlıkla yazılabilir.

NBA 2K19 oyununun MyTeam modundaki takımı dengede tutmak oldukça önemli

Sizlere NBA 2K19 oyununun MyTeam oyun modundaki takımınız için önereceğimiz bir başka oyuncu ise Kevin Durant olacacktır. Hem 3 sayı çizgisinin gerisinden hem de potaya yakın mesafelerden oldukça verim alınabilecek bir oyuncu Kevin Durant. 3 sayı deneyecekseniz potanın sol çaprazından denemenizi öneriyoruz. Bu noktalardan Kevin Durant isimli oyuncunun 3 sayı atma oranı yükseliyor.

SF pozisyonunda oynayan Kevin Durant, uzun boyu nedeniyle yukarıda önerdiğimiz Giannis Antetokounmpo isimli oyuncu gibi PF ve C bölgelerinde de oynatılabilir. Eğer bu bölgelerde oynatırsanız, bahsettiğimiz oyuncudan perde yapmasını isteyip, oyun kurucunuzla potaya hücum ederken bu oyuncuya pas verip boş atış bulmasını sağlayabilirsiniz. Kevin Durant, NBA 2K19 oyununun MyTeam modundaki açık arttırma evinden 24.000 MT puanı civarına satın alınabiliyor.

Tabii ki bu isimleri arttırmak mümkün fakat NBA 2K19 oyununun bir nevi açıkları diye tabir edebileceğimiz unsurlarından, en rahat saydığımız isimlerle faydalanabilirsiniz. Bu oyuncular, rakiple aranızdaki güç dengesi arasında fark oluşturacaktır. Yine de özellikle oyun kurucu mevkiini sıkı tutmanızı önerebiliriz. Buraya alacağınız isimler, oyun tarzınıza göre değişiklik göstereceğinden ayrıca belirtmiyoruz.

Bir de hatırlatma yapalım izin verirseniz. Sizlere önerdiğimiz oyuncuların, NBA 2K19 oyununda Dynamic Duo olarak tabir edilen uyumlu oyuncuları bulunuyor. Bu oyuncular; LeBron James için Rajon Rondo, Giannis Antetokounmpo için Khris Middleton, Anthony Davis için Jrue Holiday ve Kevin Durant için Draymond Green olarak belirlenmiş durumda. Önerdiğimiz yıldız oyuncuları aldığımızda Dynamic Duo vasfına sahip olan takım arkadaşlarını da alıp kadronuza eklerseniz, bu oyuncuların güçlerini biraz daha arttırmış olursunuz. Bir başka deyişle bu oyunculardan daha fazla yararlanırsınız.

NBA 2K19 oyununda fark yaratan oyuncular ve yaklaşık değerleri listesi

  • LeBron James – Amethyst – SF – 91 Ortalama – 25.000 MT puanı civarında değerde
  • Giannis Antetokounmpo – SF – 90 Ortalama – 20.000 MT puanı civarında değerde
  • Anthony Davis – Amethyst – PF – 90 Ortalama – 13.500 MT puanı civarında değerde
  • Kevin Durant – Amethyst – SF – 90 Ortalama – 24.000 MT puanı civarında değerde

2
Yorumlar

avatar
0 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir