NBA 2K19: Oyuna yeni başlayanlar için en iyi ipuçları

Herkes NBA 2K19 oyununun en iyi oyuncusu olmak zorunda değil. Bir yerden başlamak gerek.

NBA 2K19, geride bıraktığımız aylar içerisinde çıkışını gerçekleştirdi ama bazı oyuncular, bu video oyununu daha yeni satın alıyor olabilir. Bu sebepten ötürü de sizlerin karşısına bir ipucu yazısı ile çıkmak istedik. Bu yazımız, oyuna yeni başlayan oyunculara yönelik olacak ve bu yazı sayesinde de yeni oyuncular, en etkili şekilde oyun deneyimini yaşamaya başlayabilecek. Eğer sizler kendinizi NBA 2K19 oyunundan anlayan birisi olarak görüyorsanız, bu yazımız size göre olmayabilir.


NBA 2K20 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

NBA 2K20 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, NBA 2K21 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


NBA 2K19: Oyuna yeni başlayanlar için en iyi ipuçları

NBA 2K19 hakkında sizlere sunabileceğimiz en basit ve en iyi ipuçları

Öncelikle, kamera ayarlarından bahsetmemiz gerekiyor; oyunu görmemizi sağlayan en önemli şey, gözlerimizden sonra oyunun kamera açısı olarak karşımıza çıkıyor. NBA 2K19, ne yazık ki standart olarak en iyi kamera açısını oyunculara sunmuyor ve sizin ayarlar sekmesine gidip, kamera açısını manüel olarak değiştirmeniz gerekiyor. Tabii, şu an oyunda en iyi kamera açısı diye bir şey yok ama oyunun standart kamerası da ne yazık ki herkese hitap eden bir tipte değil.

Tabii bir de oyun içerisinde şut atma bulunuyor. NBA 2K18 ve önceki oyunlarda, şut atarken oyunculara sunulan barlar biraz farklıydı ve serinin en yeni oyununda da bir farklılık bulunuyor. Artık oyunculara dikey bir şut barı bulunuyor ve oyuncuların topu, ellerinden en iyi şekilde çıkartabilmesi için şut barı tamamen dolduğu zaman topu atması gerekiyor. Ayrıca, oyun içerisinde koşmak için de RT tuşunu kullanmanız gerekmekte. Serinin eski oyunlarında bu tuş da biraz farklı idi.

Diyelim ki sayınızı attınız ve şimdi defans yapmanız gerekiyor. Bildiğiniz üzere basketbol, 5’e 5 şekilde oynanıyor ve her oyuncunun, karşı takımda tutması gereken bir oyuncu bulunuyor. Sizin tutmanız gereken oyuncu ise mavi bir ok ile gösteriliyor. Defans yaparken o oka dikkat etmenizi öneriyoruz. Ayrıca, eğer defans zamanında LT tuşuna basılı tutarsanız, sizin oyuncunuz, tutmanız gereken oyuncuya doğru hareket edecektir.

Şimdi biraz daha üst seviye ipuçları yazalım sizler için

NBA 2K19, sizlere oyunu detaylı bir şekilde öğrenmeniz için yeterli zamanı sunmuyor. Bu yüzden, oyunda herhangi bir moda girmek istemediğiniz zaman antrenman moduna girmenizi ve orada daha detaylı, daha ileri seviye taktikleri ve tuş takımlarını denemenizi öneriyoruz. Ayrıca, oyun hakkındaki güncellemeleri takip etmek için, kendi kullandığınız sosyal medya kanallarından 2K Games ekibini sıkı bir takibe almanızı öneriyoruz.

İpuçları, günlük görevler ile devam ediyor. NBA 2K19 içerisinde günlük görevler bulunuyor ve bu görevleri düzenli olarak tamamlamanızı öneriyoruz. Bu görevleri tamamlayarak daha rahat ve daha hızlı bir şekilde VC kazanabiliyorsunuz. Eğer daha da fazla VC kazanmak istiyorsanız, bu video oyununun mobil uygulamasını indirip, o uygulamada sizlere sunulan mini oyunları oynamanızı öneriyoruz. Bu mini oyunlar, sizlere yüzlerce VC kazandırmayacak ama hiç yoktan iyidir, değil mi?

Son olarak da bu video oyununun bir basketbol oyunu olduğunu hatırlayıp, ardından da basketbolun genel anlamda bir takım olduğunu aklınıza getirmeniz gerekiyor. Çevrim içi veya çevrim dışı bir şekilde oynayın, hiç fark etmez. Bu video oyununu oynarken, paslı bir şekilde oynayıp, rolünüzü iyi bir şekilde bilmeniz gerekiyor. Ayrıca, bir takım olarak da her kanattan, her şekilde karşı takıma saldırmayı unutmayınız.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
En Çok Oylanan
En Yeni En Eski
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
1
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x