Ülkemizde geliştirilip, dünya çapında adından söz ettiren video oyunu serisi denildiğinde ilk akla gelen örneklerden olan Mount & Blade cephesinden yeni haberler var elimizde. Oyunun geliştirici ekibi TaleWorlds Entertainment tarafından yayımlanan bir açıklamaya göre, geliştirme süreci devam eden Mount & Blade II: Bannerlord oyunundaki şehir menüsü, bundan böyle tam ekran olmayacak. Oyuna dair bazı açıklamaların da bulunduğu açıklamada ilgi çeken detayları, haberimizin devamında sizler için kaleme aldık. Hayranları tarafından çıkış tarihinin belirlenmesinin merakla beklendiği strateji aksiyon türündeki video oyunu Mount and Blade 2: Bannerlord ile ne gibi farklılıklar olacağına beraberce bir göz atalım.

Mount and Blade 2: Bannerlord oyununda, şehirler menüleri farklı olacak

Mount and Blade 2: Bannerlord menüleri; hem kolaylaştıracak, hem de karışıklığı azaltacak

Oyunun geliştirici ekibi tarafından yayımlanan açıklamanın ana içeriğini, yukarıda belirttiğimiz gibi eski oyunlarda da bulunan şehir menüsü oluşturuyor. Yine yukarıda belirttiğimiz üzere; serinin yeni oyununda şehir menüsü tam ekranı kaplamayacak, onun yerine harita üzerinde bir katman şeklinde sunulacak. Mount and Blade 2: Bannerlord oyunundaki eğlence ve sürükleyiciliği oyunculara yaşatmak adına böyle bir yolu seçtiğini ifade eden TaleWorlds Entertainment ekibe göre; bu yöntem sayesinde, yerleşim yerleri daha akıcı bir biçimde gezilebilecek.

Geliştirici ekip tarafından verilen bilgilere göz attığımızda; şehir menülerinde, oyuncuların işini kolaylaştıracak pek çok eylemin eklendiği bilgisiyle karşılaşıyoruz. Yine yazıdaki örneğe göre; esirlerin doğrudan fidye komisyoncularına satılabilmek, yerel demir ustalarının yanına gitmeye gerek kalmaksızın yapım ekranına erişebilmek gibi işlere, şehir menüleri sayesinde ulaşılabilecek. Geliştirici ekip tarafından; tüm bu farklılıkların amacının, hem kolaylık hem de karmaşadan kurtulmak olduğu söyleniyor. Yeni sistemde, ana haritadaki karmaşa giderilirken, şehir menülerinin zenginleşmesiyle oyunculara kolaylıkla sunulmuş olacak.

Öte yandan, görev almak veya çeşitli etkileşimler için şehirdeki insanlara olan erişimde de bazı farklılıklara gidileceğini belirtelim. Mount & Blade II: Bannerlord oyununda; şehir içerisinde tek tek adam aramaya gerek kalmadan, oyun ekranının sağ üst kısmındaki portreler yardımıyla, çok daha kolay iletişime geçilebilecek. Yazının tamamını merak eden okurlarımız buraya tıklayıp, konuyla ilgili blog yazısının tamamına göz atabilirler. Bizler de çıkış tarihinin açıklanacağı günün hasretiyle haberlerimizi aktarmaya devam ederiz.  Mount and Blade 2: Bannerlord; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında çıkışını gerçekleştirecek ama belirttiğimiz gibi henüz net bir çıkış tarihi verilmedi.