Minecraft Earth nedir?

Minecraft Earth ile kendinizi arttırılmış gerçekçilik evrenine atmaya hazır olun.

Microsoft tarafından satın alındığından beri Minecraft, çok daha aktif bir video oyunu oldu. Bu oyunun farklı sürümleri de seneler boyunca duyuruldu. Bu sürümlerden bir tanesi de Minecraft Earth idi. Bu oyun, henüz çıkışını gerçekleştirmedi ama yakında çıkacak. Bu yüzden de sizlere bir içerik hazırlayıp, bu video oyununun ne olduğunu açıklamak istedik. Bakalım neymiş bu yeni video oyunu?

Minecraft Earth

Minecraft Earth, aslında bir arttırılmış gerçekçilik oyunu

Bahsetmiş olduğumuz bu yapıt, temelinde iOS ve Android için çıkışını gerçekleştirecek olan bir arttırılmış gerçekçilik oyunu. Bu oyun sayesinde akıllı telefonumuzun kamerasını kullanarak, Minecraft evrenini gerçek dünyaya taşıyabileceğiz. Bunun bir örneğini zaten hemen yukarıdaki reklam görselinden de görebiliyorsunuz. Bu yapıt ile heyecan dolu maceralara girip, muhteşem yapılar inşa edebileceksiniz.

Gerçek dünyaya göre boyutlanacak olan eserler de bu yapıtta desteklenecek. Bu eseler, paylaşılabilecek ve diğer oyuncuların yarattığı dünyalar gezilebilecek. Söylemek gerekiyor ki Minecraft Earth, iOS 10 ve üzeri ile Android 7 ve üzeri sürümlerine sahip cihazlarda açılacak. Şu sıralar bu iki işletim sisteminden daha düşük bir cihaza sahipseniz, ne yazık ki bu herhangi bir zamanda oynayabileceğinizi sanmıyoruz.

Mojang ve Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre bu video oyunu, oyuncuların bildiği ve sevdiği çok sayıda canlının yanı sıra; birkaç yeni canlıya da ev sahipliği yapacak. Yani, sadece bu oyuna özel olan canlılar da görülebilecek oyuncular tarafından. Hatta zaman içinde, benzersiz varyasyonlar üretme ve dünyayı bu varyasyonlarla doldurabilmek de mümkün olacak. Yani, bu oyun hep gelişecek.

Daha önce söylemiştik, bu oyun ile oluşturulan eserler paylaşılabilecek ama aynı zamanda arkadaşlarınız ile aynı oyunu da oynayabileceksiniz. Mesela, sana benzer Minecraft oyuncularıyla bir araya gelebileceksiniz ve onlarla birlikte eserler oluşturabileceksiniz. Eserleri gerçek boyuta çıkarmadan önce küçük ölçekli olarak üzerinde çalışıp; küçük maceralara atılabileceksiniz.

Bu oyun hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları

Bu oyunun fiyatı ne olacak?

Oyuncular, bu yapıtı kesinlikle ücretsiz bir şekilde oynayabilecek. Herhangi bir ücret istenmeyecek.

Bu oyunda ganimet kutuları yer alacak mı?

Hayır, bu oyunda hiçbir şekilde ganimet kutusu yer almayacak; oyuncular bu tip kumar ögelerinden uzakta olacak.

Bu oyun, iOS ve Android haricindeki cihazlarda oynanabilecek mi?

Minecraft Earth, arttırılmış gerçekçilik desteği sunan iOS ve Android temelli cihazlarda, bu yaz aylarından itibaren kullanıma sunulacak.

Bu oyunun desteklediği diller, hangileri olacak? Türkçe, desteklenecek mi?

Bu video oyunu tüm dünyaya ulaşacak; tüm oyuncularımızın en iyi oyun deneyimini yaşayabilmeleri için oyun, kademe kademe bölgelere açılacak. Açılan her bölgeye ait diller de oyun tarafından desteklenecek.

Bu oyunda neler yapılabilecek?

Dokunulabilen nesnelerden bloklar, yaratıklar ve farklı nadirlikteki eşyalar toplanabilecek. Blokları, yaratıkları ve toplanan eşyaları kullanarak, masaüstü Yapım Plakaları üzerinde inşa yapabileceksiniz. Eserleri, gerçek ebatlı arttırılmış gerçekçilik ortamında görebileceksiniz. Macera modunda artırılmış gerçeklik ile gerçek dünyada Minecraft deneyimi yaşayabileceksiniz.

Macera modu nedir?

Maceralar, Minecraft Earth oyununun hayatta kalma modudur. Oyundaki haritada macerala görünebilecek ve o maceralara girilebilecek. İçerik, her seferinde rastgele oluşturulacak ve oyuncular, kazma veya kürek kullanarak yeri kazabilir veya ağaçları kesebileceksiniz. Değerli madenler bulabilir veya gizli hazineler ya da sürü halinde gezen saldırgan yaratıklarla karşılaşabilirsiniz.

Bu oyunda herhangi bir seviye sistemi olacak mı?

Oyunu oynarken elde ettiğin Dokunulabilir nesnelere göre deneyim puanı kazanabileceksiniz. Yeterli deneyim puanına ulaştığında oyun içinde seviye atlayacaksınız. Her 5 seviyede, yeni bloklar ve yaratıklarla oynama imkanı sunan yeni bir yapım plakası açılır.

Bu oyun nasıl indirilir?

Minecraft Earth, Türkiye bölgesine açıldığı zaman Apple App Store ve Google Play Store üzerinden serbest bir şekilde indirilecek.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x