Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Microsoft, Konami şirketinin oyunlarını satın almaya hazırlanıyor olabilir

Daha önce Sony şirketi için ortaya atılan bilgiler, şimdi de Microsoft şirketini işaret eder oldu.

Birkaç hafta önce ortaya çok çılgınca bir söylenti atılmıştı. Bu söylentiye göre Sony, Konami şirketine ait olan üç farklı oyun markasını satın almaya hazırlanıyordu. Bu söylentiler, direkt olarak Konami tarafından reddedilmişti ama farklı çalışmaların olduğu belirtilmişti. Bugün ise orijinal olarak geçen hafta söylenmiş olan bir bilgi ortaya çıktı. Bu bilgiye göre Microsoft, Konami şirketinin sahip olduğu tüm oyun markalarını satın almaya hazırlanıyor ve bu konu hakkındaki resmi bilgi de bugün açıklanacak iki şirket tarafından.

Microsoft, Konami şirketinin oyunlarını satın almaya hazırlanıyor olabilir

Microsoft, sadece yeni üretilen oyunlardan net kazanç elde edebilecek

Ortaya çıkan pek de güvenilir olmayan söylentilere göre Microsoft, bugün içerisinde veya saat farklarına göre yarın, Konami şirketine ait olan tüm oyun markalarını satın aldığını açıklayacak. Konami, yeni bir araştırma ve geliştirme merkezi kurmak istiyordu. Söylentilere göre bu satışlardan gelecek olan maddiyat, tüm merkezin giderlerini rahatça karşılayacak ve Konami şirketi de istediğine ulaşabilecek. Ayrıca, anlaşmanın ayrıntılarına göre Konami, kendi geliştirdiği tüm oyunlardan ve Remaster projelerinden pay almaya devam edecek.

Söylentilere göre Microsoft, sadece sıfırdan, kendi oluşturduğu oyunlar ve Remake projeler üzerinden net bir kazanç elde edebilecek. Ayrıca Konami, tüm bu oyun markaları üzerinden yeni kumar makineleri oluşturma hakkını da elinde tutacak ki bu makineler, şirket için oldukça önemli bir noktada bulunuyor. Tabii bu satın alım ardından Konami, birçok stüdyosunu kapatacak ve işten çıkartılan kişilerden de özel bir stüdyo kurulacak. Bu stüdyo, Chou City içerisinde yer alacak. Bu anlaşma ardından daha başka neler olacak, bilinmiyor.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x