Microsoft: “Google Stadia, altyapıya sahip ama içerikleri yok.”

Microsoft ile Google arasında Google Stadia ile önemli bir rekabet başlayacak gibi görünüyor.

Gelecek için birçok farklı video oyunu şirketi, bulut temelli teknolojilere yatırım yapmaya başladı. Bu konudaki ilk adımları Microsoft tarafından, Project xCloud ile görmüştük. Ardından da dev bir teknoloji şirketi olan Google, bulut temelli ilk oyun konsolu Google Stadia ile karşımıza çıkmıştı. Bu iki şirket arasındaki bir yarış kaçınılmazdı ve şimdi de bu konu hakkındaki ilk açıklamalar, Microsoft cephesinden geldi.

Google Stadia

Google Stadia, Microsoft tarafını en azından içerik anlamında korkutmuyor

Telegraph tarafından aldığımız raporlara göre Microsoft şirketinden önemli bir isim, Google markasının ilk oyun konsolu hakkında bazı yorumlar yaptı. Bu yorumlarda da yetkili kişi, rakip firmanın yeterli teknolojiye ve altyapıya sahip olduğunu belirtirken, içerik tarafında zayıf olduklarını söyledi. Microsoft zaten çok uzun bir süredir içerik üzerinden oynamaya çalışıyor piyasada. Bu yüzden de kendilerinden bu şekilde gelen bir açıklamaya bizler pek şaşırmadık.

Google Stadia, duyurulduğu zaman bu konsol ile birlikte hiçbir video oyunu duyurulmamıştı. Sadece bu konsol için gösterilen birkaç farklı video oyunu vardı. Microsoft da zaten bu konsolda içerik yok derken, bunları kast ediyor. Öteki yandan da Microsoft, Xbox konsollarına olabildiğince içerik sunmaya çalışıyor; Xbox Game Pass ve Project xCloud gibi sistemlerle oyun deneyimlerini zenginleştirmeye çalışıyor.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Araç çubuğuna atla