Marvel’s Spider-Man 2 ve Marvel’s Wolverine oyunları duyuruldu

Marvel’s Guardians of the Galaxy de PlayStation Showcase 2021 etkinliğinde yer alıyordu.

Insomniac Games, son birkaç senedir ciddi anlamda büyük bir başarı yakaladı. Marvel’s Spider-Man, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ve Rachet & Clank: Rift Apart derken, stüdyo bir anda oyuncuların gözde ekibi olmayı başardı. Insomniac Games, bu başarının altında ezilmek yerine daha da ileri adım atabilecek güce sahip gibi görünüyor; kendileri PlayStation Showcase 2021 etkinliğinde adeta bir şov yaptı ve hem Marvel’s Spider-Man 2, hem de Marvel’s Wolverine oyunlarını duyurdu. PlayStation 5 için geliştirilmekte olan bu iki oyun, 2021 veya 2022 senelerini hedeflemiyor. Her şeyden önce, öncelikle Spider-Man ile alakalı olan hikaye, 2023 senesinde devam edecek. Wolverine ile alakalı olan hikayenin ne zaman başlayacağı ise henüz verilmedi.

Marvel’s Spider-Man 2, PlayStation 5 konsoluna özel olarak 2023 senesi içerisinde çıkışını gerçekleştirecek. Oyun içerisinde Peter Parker ve Miles Morales karakterlerinin hikayesi, en epik şekilde devam edecek; bir kere daha tekli oyunculu temelli bir deneyim sunulacak. Bu oyun da önceki deneyimler gibi sadece bir süper kahraman hikayesi değil, insanların hikayelerini de sunacak. Ayrıca, ikinci oyunun geliştirici ekibinde, ilk oyunda da emek harcayan bolca isim bulunacak. Mesela, oyun yönetmeni ve kreatif yönetmen değişmeyecek. Haberimizin tepesinden görebileceğiniz tanıtım videosunda ise geleceğe dair sadece ufak ipuçları bulunuyor. Yeni yetenekler, kostümlerin görsel hasar alması ve düşman karakterler, gösterilen ögeler arasında yer alıyor.

Marvel’s Spider-Man 2 ve Marvel’s Wolverine oyunları duyuruldu

Marvel’s Spider-Man oyununun sonunda zaten Venom ile alakalı büyük bir gönderme yapılmıştı ve Marvel’s Spider-Man 2 içerisinde de ana düşmanımız olarak kendisini göreceğiz. Venom, Tony Todd tarafından seslendirilecek. Peter Parker ve Miles Morales de ilk oyunlarındaki isimler tarafından seslendirilmeye devam edecek. Yalnız, oyuncuların karşısına çıkacak olan bir başka oyun da Marvel’s Wolverine olacak. Açıklamalara göre Insomniac Games, Marvel ve Sony Interactive Entertainment, Marvel’s Spider-Man markasının geleceği hakkında sıkça görüşme yapıyor ve bu görüşmelerde de Wolverine, birçok kez stüdyo tarafından öneriliyordu. Seneler sonra ise Insomniac Games, ihtiyacı olan onayı aldı ve Wolverine ile alakalı bir oyun üzerinde çalışmaya başladı.

Wolverine, Insomniac Games tarafından çok sevilen bir karakter ve bu yüzden de herkes, bu yeni oyun üzerinde çalışmak için oldukça heyecanlı. Ayrıca, Wolverine ile Spider-Man arasında çok fazla fark da bulunmuyor; iki isim de güçsüz olanları, güçlülerden korumak için hayatlarını tehlikeye atıyor. Bu yapıt, bağımsız bir oyun olacak ve projenin başında da Brian Horton ve Cameron Christian yer alacak. Kendileri en son Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oyununda kreatif olarak yer almıştı. Şimdilik bu oyun, çok erken bir geliştirilme sürecinde ama geliştirici ekip, hikayeye önem veren, tekli oyunculu bir deneyim oluşturmayı planlıyor. Yani, Marvel’s Spider-Man gibi bir deneyim hazırlanıyor ama bu deneyim, Wolverine karakterine özel olacak.

Marvel’s Spider-Man 2 ve Marvel’s Wolverine haricinde başka bir oyun da gördük

PlayStation Showcase 2021 etkinliği sırasında Marvel, kendisini sadece iki adet video oyunu ile göstermedi; Marvel’s Guardians of the Galaxy oyunu da karşımıza çıktı. Üçüncü parti bir yapıt olmaya hazırlanan Marvel’s Guardians of the Galaxy için yeni bir hikaye temelli tanıtım videosu yayımlandı. Bu görüntülerde bir kere daha oyundaki ana kahramanlarımıza, düşmanlara ve komedi temelli yapıya odaklanıldı. Bahsi geçen bu video oyunu, 26 Ekim 2021 tarihinde PC, PlayStation 4/5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkışını gerçekleştirecek. Bu tarihten itibaren hem süper güçlü düşman karakterlerle, hem de Nova Corps ile bahsi geçen bu video oyunu içerisinde savaşabileceğiz. Tanıtım videosuna mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.