2016 senesinde Amerika Birleşik Devletleri içerisinde kurulmuş olan Defiant Studios ve daha önce Lords of the Fallen ile Sniper: Ghost Warrior oyunlarının dağıtımcılığını üstlenmiş olan CI Games, şu sıralar Lords of the Fallen 2 üzerinde çalışıyor. Peki, biz nereden biliyoruz? Çünkü dağıtımcı ekip bu bilgileri, göndermiş olduğu bir basın bülteni ile açıkladı. Bu açıklama ile de bahsettiğimiz video oyunu resmi olarak duyurulmuş oldu.

Lords of the Fallen 2

Sonunda Lords of the Fallen 2 geliyor

Lords of the Fallen orijinal olarak CI Games ve Deck13 Interactive ekipleri tarafından geliştirilmişti. Şimdi ise dağıtımcı ekip, serinin ikinci oyunu için dışarıdan bir stüdyo ile çalışmaya karar verdi. Çünkü bu sefer oyun üzerinde CI Games ve Deck13 Interactive değil, CI Games ve Defiant Studios ekipleri çalışmakta.

Yapılan açıklamalara göre birçok video oyunu geliştiricisi, serinin ikinci oyunu için dağıtımcı şirkete konsept çalışmalar sundu. Dağıtımcı şirket ise bu konseptler arasından en fazla Defiant Studios ekibinin konseptini sevdi ve bu yüzden de onlarla çalışmak istedi. Yapılan açıklamalara göre bahsettiğimiz serinin ikinci oyunu, konsollar ve PC için geliştiriliyor. Tabii oyunun hangi konsollar için geliştirildiği söylenmedi. Muhtemelen PlayStation 4 ve Xbox One konsolları kast ediliyordur. Eski nesil konsollara ve Nintendo Switch konsoluna Lords of the Fallen 2 oyununun geleceğini sanmıyoruz.

Bahsetmiş olduğumuz video oyunu aslında bir süre önce duyurulmuştu. Hatta oyunun 2017 senesi içerisinde çıkacağı da bekleniyordu ama dağıtımcı ekip, projeyi iptal etmişti. Tabii bu iptal ardından serinin tamamen bittiği düşünülmüştü ama dağıtımcı ekip herkesi şaşırttı ve oyun üzerinde tekrar çalışıldığını açıkladı. Şimdilik bu oyunun ne zaman çıkacağını bilmiyoruz ama belki E3 2018 sırasında bir şeyler görebiliriz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster