Lamborghini Lambo V12 Vision GT, Gran Turismo Sport için gösterildi

Gran Turismo Sport için yeni bir araç haricinde, yeni bir ek paket de duyuruldu.

Daha önce de söz verildiği gibi 24 Kasım 2019 tarihinde Lamborghini ve Gran Turismo ekipleri, Lamborghini Lambo V12 Vision GT aracını Gran Turismo Sport için gösterdi. Tam ölçekli modeliyle Monako’da düzenlenen FIA Gran Turismo Championships: World Finals 2019 sırasında gösterilen bu araç, Sant’Agata, İtalya’daki Lamborghini Centro Stile tarafından tasarlandı.

Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport için yeni bir araç geliyor

Sürüş keyfinin vücut bulmuş hâli olan tek koltuklu bu spor otomobil; Eylül 2018 içerisinde görücüye çıkan Lamborghini Sian FKP 31 aracının da kullandığı V12 hibrit motoru ile çalışıyor. Tasarımı, Lamborghini markasının tarihi DNA’sından alınsa da fütürist tasarım metodları felsefesini de tümüyle yansıtıyor. Tasarım, her ne kadar markanın ünlü tek merkez çizgili silüetini korusa da; Gran Turismo bağlamı yolcu koltuğu ihtiyacını kaldırdığından tek koltuğunu vurgulayan bir şekli ortaya çıkarıyor.

Ek olarak, konseptin vahşi dış tasarımı da muhteşem aerodinamik kabiliyetleriyle birleşiyor. Bilhassa otomobilin arka kısmı geniş bir kanat ile vurgulanıyor. Otomobilin ana gövdesi çamurluklar ve ayrılmıştır ve 1968 Marzal konseptten ilham alınan altıgen yan camlara sahiptir. Ayrıca, otomobilin ön ve arka kısmı kendine özgü Y şeklinde ışıklandırmalara sahiptir. Sürücü; kabine bir jet uçağı pilotuna benzer şekilde ön taraftan giriş yapar. Sürüş için gerekli tüm ana kontroller direksiyon üzerinde bulunur.

Son derece yenilikçi ve çekici Lamborghini Lambo V12 Vision GT, 2020 senesinin ilkbahar aylarında Gran Turismo Sport oyununa eklenecek. Bunun haricinde oyuncular, o zamana kadar Lewis Hamilton’un Tur Süreleri ile idare edebilecek. Bu mod, 6 kez F1 Dünya Şampiyonu olmuş, Gran Turismo Sport içinde tur süresi rekorlarını şahsen belirleyen Lewis Hamilton kişinin en iyi tur sürelerini alt etmeye çalıştığı tek oyunculu bir moddur ve birkaç gün içerisinde oyuncular tarafından oyun içerisinde denenebilir.

Bahsetmiş olduğumuz bu ek paket, 28 Kasım 2019 itibaren PlayStation Store üzerinden elde edilebilecek. Modun özellikleri arasında etkinlikler tamamlandığında ödül olarak temin edilen çeşitli otomobiller, özel başka otomobiller ve oyun içi kredi limiti açımı gibi çeşitli ödüller sunuyor. Bu pakette; Mercedes AMG GT3 ve Sauber Mercedes C9 kullanacağınız toplam 10 mücadele ve çok daha fazlası sizi bekliyor.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir