Konami, eFootball 2022 oyununun başarısız çıkışı için özür diledi

eFootball 2022, berbat bir durumda ve bu durumun yakın gelecekte düzeltileceğine dair pek bir sinyal de yok.

Pro Evolution Soccer, öncelikle eFootball Pro Evolution Soccer oldu. Daha sonra da Konami, oyunun temelinde büyük değişiklikler yapacağının sözünü vererek, seriye 1 sene mola verdirdi ve eFootball 2022 olarak yenilenen futbol serisini oyuncuların karşısına çıkarttı. Artık tamamen ücretsiz bir futbol simülasyonu deneyimi sunan bu yeni marka, ne yazık ki hiçbir oyuncunun beklentisini karşılayamadı ve başarısız bir çıkış gerçekleştirdi. Oyun içerisindeki birçok animasyon hatası, eksik içerikler, görsel problemler ve çok daha fazlası oyuncuların isyan etmesine neden oldu. Konami, şimdi de bu konu hakkında zayıf bir şekilde özür diledi.

eFootball

Konami, eFootball 2022 oyununun çıkışından sonra bolca geri bildirim aldığını belirtti. Pas hızı, defans operasyonu ve benzer konular hakkında dengeleme yapılacağı açıklandı. Ardından da şirket, oyun içerisindeki hataları gördüklerini belirtti. Yalnız bunlar oldukça zayıf bir şekilde anlatıldı ve ardından Ekim 2021 içerisinde bu oyun için bir güncellemenin geleceği açıklandı. Yalnız, güncellemenin nelere odaklanacağı belirtilmedi. Mesela, pas hızı ile ilgili adımlar atılacak mı, bozuk yüz animasyonları düzeltilecek mi, yeni içerikler gelecek mi, bilemiyoruz. Konami ardından bu oyunun bir çevrim içi servis olduğunu hatırlattı ve oyunculara beklemeleri gerektiğini belirtti.

eFootball 2022, bir çevrim içi servis olacak ve önümüzdeki aylar ve belki de yıllar boyunca desteklenecek. Yalnız, bu konu hakkındaki yol haritası da hiçbir şekilde güncellenmedi. Yani, oyunun içerisindeki hataların ne zaman, ne hızda, ne şekilde düzeltileceği bilinmiyor. FIFA 22 oyunu da daha yeni çıkışını gerçekleştirmişken, o oyunun en büyük rakibinin bu şekilde zayıf bir şekilde sunulması, eminiz ki olumsuz etkiler yaratacaktır. Peki, bu video oyunu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Daha önce bahsi geçen hatalarla sizler de karşılaştınız mı? Oyunda geçirdiğiniz zamandan zevk alıyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyor olacağız.