Kojima Productions; film, televizyon ve müzik departmanları da açıyor

Death Stranding oyununun geliştirici stüdyosu olan Kojima Productions, yeni alanlara açılıyor.

Hideo Kojima tarafından yönetilen ve oyuncuların karşısına daha önce Death Stranding oyunu ile çıkmış olan Kojima Productions, video oyunlarının da ötesine geçiyor. Yapılan yeni açıklamalara göre bu stüdyo; film, televizyon ve müzik için yeni bir departman açıyor. Los Angeles, California içerisindeki bu departman, stüdyonun yapıtlarını diğer popüler kültür alanlarına taşıyacak. Bu departman, daha önce PlayStation için çalışmış olan Riley Russell tarafından yönetilecek. Riley Russell daha önce 28 sene boyunca PlayStation için çalışmıştı ve birbirinden önemli rollerde yer almıştı. Bu deneyimli isim, departmanın neler yapacağından da bahsediyor.

Kojima Productions

Riley Russell, bu yeni departman hakkında, “Yeni departman; televizyon, müzik ve film ile daha tanıdık oyun endüstrisindeki yaratıcı ve yetenekli profesyonellerle çalışmakla görevlendirilecek. Ekibin amacı, Kojima Productions içerisinde şu anda geliştirilmekte olan markaların erişimini ve farkındalığını genişletmek ve onları popüler kültürümüzün daha da bir parçası haline getirmektir. Küresel bir kuruluş olmamıza rağmen, yeni iş geliştirme ekibinin merkezi Los Angeles, California içerisinde olacak. Tüm eğlence endüstrilerinde elimizden gelen en iyi yeteneklerle çalışmak için gerçekten heyecanlıyız ve sabırsızlanıyoruz.” diyor.

Aynı stüdyodan Yoshiko Fukuda da konu hakkında konuştu ve, “Hayranlarımızı eğlendirmenin, etkileşimde bulunmanın ve onlara değer sunmanın yeni yollarını bulmak, hızla hareket eden, sürekli değişen bir hikaye anlatımı dünyasında çok önemlidir. Yeni departmanımız, stüdyoyu video oyunlarının ötesinde yaratıcı anlatılarımızı sunan daha da fazla alana taşıyacak ve hayranlarımızın iletişim kurması ve bu alanlara kendilerini ürünlerimize kaptırmaları için yeni yollar açacak.” dedi. Bakarsınız, Death Stranding için bir film, televizyon serisi veya müzik albümü bile görebiliriz. Bu departmanın yeni işlerini merakla bekliyor olacağız.