Horizon: Zero Dawn oyunundan bir seslendirmen, ikinci oyunun geliştirildiğini doğruladı

Aldığımız başka bilgilere göre Guerrilla Games, şu sıralar Horizon: Zero Dawn için bir devam oyunu haricinde, başka bir oyun üzerinde de çalışıyor.

PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro platformlarına özel olarak çıkışını gerçekleştirmiş olan Horizon: Zero Dawn, oyuncular tarafından oldukça sevilmiş bir video oyunu olmuştu. Killzone serisinin geliştiricileri tarafından, onlarca sene sonra geliştirilen ilk farklı video oyunu olan bu yapıt, devam oyununa da işaretleri vermişti finali ile. Şimdi ise bu devam oyununun geliştirilme sürecinde olduğunu, net bir şekilde öğrenmiş olduk.

Horizon: Zero Dawn

Horizon: Zero Dawn oyunundan bir seslendirmen, oldukça ilginç sözler söyledi

Bahsetmiş olduğumuz bu video oyunu için çıkmış olan The Frozen Wilds isimli ek pakette, Tatai karakterini seslendirmiş olan Janina Gavankar, Star Wars ile alakalı bir etkinliğe katılmıştı. Bu etkinlik sırasında Janina Gavankar, bazı açıklamalar yaptı ve şu an serinin ikinci oyunu üzerinde görev aldığını açıkça belirtti. Ayrıca bu kişi, “Bu inanılmaz. Devam oyununu görene kadar bekleyin. Öleceksin. Bazı sırlar biliyorum, öleceksin.” dedi.

Bu açıklamalar, Reddit üzerinde popüler olduktan sonra Kotaku tarafından Jason Schreier, yorumlarda göründü. Jason Schreier, hem yeni Horizon: Zero Dawn oyununun, hem de yeni God of War oyununun şu an geliştirilme sürecinde olduğunu belirtti. Tabii bu bilgilere şaşırmamak lazım. Özellikle de yeni God of War oyununun geliştirildiğini zaten tahmin etmek oldukça kolaydı. Yine de Jason Schreier, net olarak bilmediği hiçbir konu hakkında konuşmaz, yalan bilgileri ortaya atmaz. Bu sebepten ötürü, Jason Schreier tarafından söylenen şeylere %100 bir şekilde güvenebiliriz.

Guerrilla Games bünyesinde geliştirilen başka bir video oyunu daha bulunuyor olabilir

Horizon: Zero Dawn, Sony ile iş birliğinde Guerrilla Games tarafından geliştirilmişti. Bugün ise Guerrilla Games ekibinin resmi internet sitesi üzerinde yeni bir iş ilanı belirdi. Bu iş ilanına bakarak, neredeyse 500 kişilik bu stüdyonun ikinci bir video oyunu üzerinde çalıştığını sizlere belirtebiliriz. Bu iş ilanına göre geliştirilen yeni video oyununda klan, turnuva, çevrim içi oyun modları ve daha fazlası bulunacak.

Guerrilla Games, bundan 1 sene önce, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununun yönetmenini kendi ekiplerine dahil etmişti. Yani, belli ki bu ekibin, çevrim içi temelli bir video oyunu yapma planları da vardı. Bu oyun, tabii ki haberimiz boyunca bahsetmiş olduğumuz macera oyunu olamazdı. Acaba Guerrilla Games, daha küçük bir Killzone oyunu üzerinde de çalışıyor olabilir mi?

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Araç çubuğuna atla