Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Horizon: Forbidden West, hala 2021 senesinde çıkacak gibi görünüyor

Bir söylenti ise Horizon: Forbidden West oyununun 2022 senesine erteleneceğini belirtiyor.

Sony Interactive Entertainment, Gran Turismo 7 gibi video oyunlarını 2022 senesine erteledi. Ayrıca, yeni God of War oyunu da 2021 için duyurulmuştu ama oyunun kreatif yönetmeni artık, “Oyunumuz bittiği zaman çıkacak.” demeye başladı. COVID-19 yüzünden 2021 senesinin video oyunları tehlike altındayken, birçok oyuncu da Horizon: Forbidden West hakkında ertelenme haberleri alabileceğimizi düşünmeye başlamıştı. Hatta bu konu hakkında önemli bir söylenti de ortaya çıktı ama aynı zamanda da Sony Interactive Entertainment, yayımlamış olduğu reklamlarda bu video oyununun 2021 için planlandığını belirtmeye devam ediyor.

Horizon: Forbidden West

Horizon: Forbidden West, 2021 senesinde mi piyasaya sürülecek?

Bir süre önce Instagram üzerinde Horizon: Forbidden West oyununa ait bazı reklamlar dönmeye başladı. Bu reklamlarda ise oyunun çıkış tarihi, 2021 senesinin ikinci yarısı olarak gösteriliyordu. Yani, muhtemelen Sony Interactive Entertainment, sonbahar dönemini hedef alıyor bu oyun için. Bu sırada şirket, 2021 senesinin ilk yarısı için de Returnal ve Ratchet & Clank: Rift Apart oyunlarını planlıyor. Henüz çıkış tarihini bilmesek bile bir de God of War var ama birçok oyuncuya göre o video oyunu da 2022 senesine ertelenen yapıtlardan bir tanesi olacak. Hatta, COVID-19 devam ederse, 2023 senesi bile ufukta görünüyor bu oyun için.

Horizon: Forbidden West için reklamlarda 2021 senesinin ikinci yarısı belirtilse de ortada çok önemli bir söylenti bulunuyor. Daha önce Horizon: Zero Dawn oyununun PC için piyasaya sürüleceğini doğru bir şekilde sızdırmış olan bir Twitter kullanıcısı, serinin yeni oyununun 2022 senesine erteleneceğini belirtiyor. Bu durum söylenti olsa bile açıkçası bu tip büyük video oyunlarının 2022 senesine ertelenmesi bizleri hiç şaşırtmayacaktır. Daha yüksek kalitenin hedeflendiği yapıtlar, COVID-19 yüzünden ertelenmeye bu sene de devam edecek gibi görünüyor. Peki, bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyor olacağız.