Horizon: Forbidden West, 2022 senesinin ilk çeyreğine ertelenmiş olabilir

Horizon: Forbidden West oyunu ertelenirken, PlayStation 4 için de 9.0 sürümlü sistem güncellemesinin beta versiyonu geldi.

2021 senesi için duyurulmuş olan Horizon: Forbidden West oyununun gösterimi her ne kadar yakın bir zamanda yapılmış olsa bile Sony Interactive Entertainment, net bir çıkış tarihi vermekten çekinmişti. Hatta, bunun sebebi olarak oyunun ertelenme ihtimali gösterilmişti. Yani, Sony Interactive Entertainment ve PlayStation Studios, hala Horizon: Forbidden West oyununun çıkış tarihinden emin değildi. Şimdi ise Bloomberg tarafı çok kritik bir rapor yayımladı ve bahsi geçen video oyununun 2022 senesinin ilk çeyreğine ertelendiğini belirtti. Konu hakkında Sony Interactive Entertainment ve/veya PlayStation Studios cephesinden bir cevap gelmedi.

Bloomberg tarafının raporuna göre konu ile alakalı bir kaynak, Horizon: Forbidden West oyununun ertelendiğini belirtti. Yeni çıkış tarihi olarak ise 2022 senesinin ilk çeyreği gösterildi. Açıkçası bu duruma pek şaşırmamak gerekiyor; Sony Interactive Entertainment ve PlayStation Studios, halihazırda yeni God of War oyununu ve Gran Turismo 7 yapıtını 2021 senesinden ertelemişti. Şimdi, bahsi geçen bu yeni oyunun da ertelenecek olması açıkçası bizi pek şaşırtmıyor. Bu arada, benzer bir söylentiyi daha geçen gün Jeff Grubb da ortaya atmıştı. Bloomberg gibi Jeff Grubb da güvenilir bir kaynak olarak gösterilebilir.

Horizon: Forbidden West

PlayStation 5 cephesinde birbirinden farklı oyunlar hakkında erteleme söylentileri çıkarken, PlayStation 4 için de yeni bir sistem güncellemesi görünüyor. Sony Interactive Entertainment, bahsi geçen eski nesil konsol için 9.0 sürümlü sistem güncellemesinin beta versiyonunu seçili oyunculara sundu. Beta sürecine katılan oyuncuların raporlarına göre artık, PlayStation 4 üzerinden PlayStation 5 oyunlarına ait kupa bilgilerini görebiliyorsunuz, vemesaj grubunun kurucusuysanız, gruptaki mesajları silebiliyorsunuz. Tüm bunların haricinde, aile temelli güvenlik sistemlerine de bazı yenilikler ekleniyor. Yani, karşımızda çok büyük bir sistem güncellemesi yok.