PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirmiş olan Hellblade: Senua’s Sacrifice isimli video oyunu, geliştiricilerini şaşırttı. Yapılan açıklamalara göre bu video oyununun satış rakamlarının neredeyse yarısı PC platformundan geliyor ve bu, geliştirici ekibe göre çok önemli bir başarı. İşte geliştirici ekibin kreatif yönetmeni olan Tameem Antoniades da bu konuda bir röportaj verdi. Dilerseniz yazımızın devamından bakalım bu röportaja.

Hellblade: Senua's Sacrifice

Hellblade: Senua’s Sacrifice geliştiricileri, PC platformuna da önem verecek

Tameem Antoniades, PC Gamer ekibine verdiği röportajda, “Bizler bu oyunu orijinal olarak bir PlayStation 4 oyunu olarak geliştirdik. Bu yüzden de tüm satışların bu platform üzerinden geleceğini düşündük. Fakat böyle olmadı. Şu an PC ile PlayStation 4 üzerindeki satış rakamları neredeyse yarı yarıya eşit. Bu yüzden, gelecekte yaptığımız video oyunlarında PC oyuncularını da eşit bir şekilde düşüneceğiz ve oyunlarımızı onlara göre geliştireceğiz.” dedi.

Bu açıklamadaki kasıt tabii ki oyunun özellikle kullanıcı arayüzü ile alakalı. Hellblade: Senua’s Sacrifice normalde konsollar için geliştirildiği için, oyunun kullanıcı arayüzü PC oyuncularına bir değişik gelmişti. Ayrıca oyun, bir bilgisayarın avantajlarını da %100 olarak kullanamıyordu. Anlaşılan o ki, bundan sonraki oyunlarda bolca PC desteği göreceğiz.

Tabii Tameem Antoniades isimli kreatif yönetmenin açıklamaları bu kadarı ile sonlanmadı. Tameem Antoniades ayrıca, “Oyunu klavye ve fare ile oynayan oyuncuların çok olduğunu görünce gerçekten şaşırdık. Orijinal olarak bizler bu oynanış tipi ile hiç ilgilenmiyorduk ama oyuna sonradan getirdiğimiz güncellemeler ile bunları düzeltmeye çalıştık ve düzelttik. En azından bizler öyle umuyoruz.” dedi.