Bir süredir mobil oyuncular tarafından beklenen Harry Potter: Hogwarts Mystery, bugün iOS ve Android cihazlar için çıkışını gerçekleştirdi. Ücretsiz bir video oyunu olan bu yapıt, şu an bahsi geçen işletim sistemleri için indirebiliyor ve hemen oynanmaya başlayabiliyor. Eğer oyunun nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsanız, yazımıza göz atmaya devam edebilirsiniz.

Harry Potter: Hogwarts Mystery

Harry Potter: Hogwarts Mystery içerisinde gerçek ses sanatçıları var

Anladığımız kadarı ile Harry Potter: Hogwarts Mystery içerisinde kendi karakterimizi yaratıp, Hogwarts büyü okuluna gidiyoruz. Bu okulda birbirinden farklı dersler alıyoruz, aktivitelere katılıyoruz, NPC olan tiplerle tanışıyoruz, yeni insanlar görüyoruz ve tabii ki evrenden tanıdık olan yüzlerle de tanışıyoruz. Ayrıca bu oyunda Dumbledore, Professor McGonagall ve Professor Flitwick karakterlerinin de gerçek seslendirmenleri kullanılıyor. Tabii diğer karakterler için aynısını diyemeyiz.

1980 senesinde geçen bu video oyununda dediğimiz gibi kendi karakterimizi oluşturup, bir taraf seçiyoruz. Bu seçimden sonra da amacımız sürekli olarak kendimizi geliştirmek oluyor. Kendimizi geliştirdikçe oyun içerisinde hem yeni imkanlar oyuncuya sunuluyor, hem de farklı özelleştirme ögelerinin sahibi olabiliyoruz. Bu sırada, oyundaki diğer gerçek insanlarla da etkileşime geçebiliyoruz.

Bu noktada belirtmek gerekir ki, Harry Potter: Hogwarts Mystery isimli bu video oyunu, Pokémon GO geliştiricileri tarafından hazırlanan AR oyunu değil. Eğer o oyunu bekliyorsanız, muhtemelen birkaç ay daha dişinizi sıkmanız gerekecek. Bahsetmiş olduğumuz bu video oyunu, diğer AR oyunundan tamamen farklı. Bu yapıt biraz daha RYO tipinde.