Halo Infinite için 1’den fazla hikaye modu hazırlanıyor olabilir

Halo Infinite oyununun Xbox One, Xbox One X, Xbox Series S ve Xbox Series X sürümleri de karşılaştırıldı.

2021 senesi içerisinde hikaye modu ve çoklu oyunculu modu ile piyasaya sürülecek olan Halo Infinite, 10 sene boyunca desteklenecek bir yapıt olacaktı. Böyle bir destekten bahsedilince, herkes aslında oyunun ücretsiz olan çoklu oyunculu moduna odaklanılacağını düşünmüştü. Geride bıraktığımız aylarda ise bu oyunda 1’den fazla hikaye modunun yer alabileceğine dair söylentiler duymuştuk. Şimdi ise o söylentilerin arasına bir yenisi daha eklendi. Halo Waypoint uygulamasının beta sürümünde, Halo Infinite oyununun kategorilerinde “Hikaye” yerine “Hikayeler” yazıyor olması, oyuncuların kafasını karıştırdı ve bahsettiğimiz söylentileri ortaya çıkarttı.

Dediğimiz gibi daha önce de Halo Infinite oyununda 1’den fazla hikaye modunun yer alacağı söylenmişti. Yani, oyunda tek bir hikaye anlatılmayacaktı; zamanla, muhtemelen ücretli ek paketler olarak yeni senaryolar eklenecekti. Şimdi de Halo Waypoint üzerinde 1’den fazla hikayenin oyun içerisinde yer alabileceğine dair bir görüntü ortaya çıkınca, tahmin edebileceğiniz üzere oyuncular oldukça heyecanlandı. Bazı oyuncular ise bu oyunun 10 sene boyunca desteklenecek olmasından memnun değil. Malum, bu yapıt 2013 senesinde çıkan konsollar da göz önünde bulundurularak geliştiriliyor ve 10 sene içerisinde bu, çok sınırlayıcı olabilir.

Halo Infinite

Tüm bunların haricinde, Halo Infinite oyununun rekabetçi/dereceli ve elektronik spor temelli içeriklerinden de bahsedildi. Yapılan açıklamalara göre bu içerikler, kontrolcü donanımı göz önünde bulundurularak, Xbox ile PC arasında çapraz platform desteği sunacak. Yani, bu iki platformdan gelen oyuncular da tek bir oyuncu eşleştirme sisteminde bulunacak. Klavye ve fare kullanan oyuncular, kendileri gibi olan oyuncularla eşleşecek; kontrolcü kullanan oyuncular ise yine PC ve Xbox üzerinde kontrolcü kullanan oyuncularla eşleşecek. Bu durum, oyunun elektronik spor temelli içeriklerinde geçerli olacak. Günlük oyun modlarındaki durum henüz bilinmiyor.

Haberimizi sonlandırmadan önce Halo Infinite için yapılan bir karşılaştırma videosunu da sizlerle paylaşmak istiyoruz. Malum, bu oyunun test süreci gerçekleştirildi ve bir içerik üreticisi de bu süreçten oyuna ait Xbox One, Xbox One X, Xbox Series S ve Xbox Series X platformlarına ait görüntüler topladı. Konsollardaki performans değerleri ise şu şekildeydi: Xbox One tarafında 1080p/30 FPS, Xbox One X tarafında 4K/30 FPS, Xbox Series S tarafında 1080p/120 FPS ve Xbox Series X tarafında da 4K/120 FPS. Bu noktada, Xbox One X tarafında oyunun 30 FPS olarak çalışıyor olması dikkat çekti. Birçok oyuncu, o konsolda oyunu 60 FPS olarak oynayabilmeyi umuyordu.