Half-Life: Alyx için resmi çıkış tarihi verildi

Steam, DOTA 2, Counter-Strike ve benzer birkaç oyundan daha farklı haberlerimiz bulunuyor.

Valve tarafından yapılan yeni bir açıklama ile Half-Life: Alyx oyununun resmi çıkış tarihini öğrenmiş olduk. Normalde bu oyunun çıkış tarihi sadece Mart 2020 olarak açıklanmıştı ama Valve, bugün yaptığı bir duyuru ile oyunun 23 Mart 2020 tarihinde sanal gerçekçilik cihazları için çıkacağını duyurdu. Bu çıkış tarihi ile birlikte ne yazık ki herhangi bir ekstra bilgi verilmedi. Bu yüzden de haberimizin devamında Steam ve Valve ile alakalı konulara değinmek istiyoruz. Bakalım elimizde daha ne gelişmeler var?

Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx haricinde farklı konulara da değineceğiz

Valve, bugün sadece Half-Life: Alyx oyununun tam çıkış tarihini vermedi; aynı zamanda Steam platformunda yeni bir deneysel özelliği devreye soktu. Bu deneysel özelliğin adı Steam Labs Experiment 008: Play Next! olarak geçiyor. Özetle bu sistem, en son oynadığınız video oyunlarını anlayarak, kütüphanenizde yer alan ve henüz oynamadığınız video oyunlarını size gösteriyor. Bu sayede de geçmişte satın alıp, oynamayı unuttuğunuz video oyunlarını rahatlıkla keşfedebiliyorsunuz.

Tüm bunların haricinde Valve, DOTA 2 oyunu hakkında da çok önemli bir açıklama yaptı. Şirketin söylediğine göre son ban dalgasında, 40 binden fazla hesap, bu video oyunundan uzaklaştırıldı. Açıklamalara göre bu 40 bin kişi de DOTA 2 oyununun oyuncu eşleştirme sistemini kötüye kullanıyordu ve bu sebepten ötürü de ban cezası ile karşı karşıya kaldılar. Eğer sizler de oyunlarınız sırasında böyle insanlarla karşılaştıysanız, muhtemelen o kişileri bir daha görmeyeceksiniz efendim.

Tabii bir de Valve şirketinin Counter-Strike oyununun ikonik haritası olan Dust 2 var. Bu ikonik harita, Fortnite oyununda tekrar yapıldı. Team Evolve isimli oldukça yetenekli mod geliştiricileri tarafından hazırlanan Dust 2 haritası henüz Fortnite oyununda aktif değil ama Team Evolve, yakında bu modu çıkartacaklarını açıkladı. Bu sırada Steam platformundaki Albion Online ve Wolcen: Lords of Mayhem oyunları da rekorlar kırdı. Wolcen: Lords of Mayhem, anlık olarak 70 bin oyuncuya ulaşırken Albion Online da son güncellemesi ardından aylık 350 bin aktif oyuncuya ulaşmayı başardı.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir