Grand Theft Auto V denilince akla hemen Trevor, Michael ve Franklin’in o efsane hayat hikayesi geliyor. Devasa Grand Theft Auto V haritasında, yapmadığımız şeyi de bırakmadık zaten şimdiye kadar. İşin daha da iyi kısmı ise, çıkışı üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen, oyunun geliştirici ekibi olan Rockstar Games, hala oyuna yepyeni içerikler üretmeye devam ediyor olması. Bu da ister istemez Grand Theft Auto V’ın devamlılığını sağlıyor. Üretilen içerikler de, hep Grand Theft Auto Online tarafına gönderiliyor. GTA Online kısmında, her geçen gün yapılacak şey sayısı artmaya devam ediyor.

GTA Online

GTA Online hilecileri iş başında

GTA Online, her geçen gün yepyeni içeriklere ev sahipliği ederken, bir yandan da hileciler yaptıkları işe durmadan devam ediyor. İçerik artınca, ister istemez para ihtiyacı da artıyor sonuçta. Oyuncular da, Grand Theft Auto Online tarafından resmi olarak sunulan paraları satın almak yerine, hile yapmayı tercih ediyor. Bu da, ister istemez biz oyuncuların oyun tecrübesini yerle bir ediyor ve oyundan alacağımız zevki bir hiç haline getiriyor. Hilecilerin bu seferki bulmuş oldukları hile yolu ise, bayağı şaşırtıcı aslında. Şaşırtıcı olmasının yanı sıra, oyuncuların oyun tecrübesini de bir hayli bozan bir yol.

GTA Online hilecileri, bu seferki buldukları hilede para kazanmıyor, fakat aynı zamanda kaybetmiyor da. Yapılan hile, oyuncuların paralarının donmasını sağlıyor. Bu durum da, oyuncuların para kazanamadığı gibi, kaybetmemesine de yol açıyor. Böylelikle, oyuncular alışverişlerini gönül rahatlığıyla yaparken, bir şey kaybetmiyorlar. Hileyi ise, harita üzerine akrobatik hareketler yapabildiğimiz pistleri koyarak gerçekleştiriyorlar. Bunun diğer oyunculara olan zararı ise, bu pistlerin bir anda karşılarına çıkarak yollarını kapatması veya çarparak başka şeyler yapmasına sebep olması oluyor genelde.

Hileciler, Grand Theft Auto Online oyuncularının oyun tecrübelerini, sırf kendileri biraz daha az para kaybedecek diye mahvediyor olması, kesinlikle alttan alınabilecek bir şey değil. Zaten, internet üzerinde biraz dolaştığınızda da, bu durumun oyuncuları ne kadar çok rahatsız ettiğini görebilirsiniz. Rahatsız olan oyuncular arasında, bizler de bulunuyoruz. Eğer bu hilecilerden biri ile karşılaşırsanız, Rockstar Games ekibinin GTA Online hilecileri ile verdiği mücadelede elinizden geleni yapmayı unutmayın sakın. Artık, gönül rahatlığıyla güzel bir oyun oynayabilelim, lütfen.