Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Grand Theft Auto VI oyununun çıkışı için 2023 senesi hedefleniyor olabilir

Grand Theft Auto VI için önümüzde daha seneler var gibi duruyor.

Rockstar Games, şu sıralar Grand Theft Auto V ve Grand Theft Auto Online oyunlarının yeni nesil sürümleri üzerinde çalışıyor ama aynı zamanda sessiz bir şekilde Grand Theft Auto VI oyununun geliştirildiği de tahmin ediliyor. Rockstar Games ve Take-Two Interactive, merakla beklenen bu oyun hakkında sessizliğini bir nesil boyunca korumuş iken söylentiler duymaya da devam ediyoruz. Mesela, daha önce bu yapıt hakkında farklı söylentiler ortaya atmış olan bir Twitter kullanıcısı, şimdi de Rockstar Games tarafının bu oyun için 2023 senesini hedeflediğini açıkladı. Tabii bu plan, 2020 senesi içerisinde geçerliydi.

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI, 2023 senesinde piyasaya sürülebilir mi?

Geride bıraktığımız haftalarda ortaya arkası çok boş bir düşünce atılmıştı. Bazı oyuncular, Rockstar Games tarafının 40 küsür oyun test edicisi aradığını fark etmişti ve bu yüzden de Grand Theft Auto VI oyununun geliştirilme sürecinin sonuna gelindiği düşünülmüştü. Yalnız, şöyle bir durum var ki video oyunları, geliştirilmeye başladığı dönemden itibaren bu şekilde test ediliyor. Yani, şirketin yeni testçi arıyor olması, aslında hiçbir şey ifade etmiyor. Bu konu hakkında konuşan bahsi geçen Twitter kullanıcısı, 2020 senesinde Rockstar Games ekibinin Grand Theft Auto serisinin altıncı oyununun çıkış tarihini 2023 olarak planladığını açıkladı.

Aynı kişi ayrıca bahsi geçen bu dev oyunun 2022 senesinin sonlarına doğru duyurulacağını düşünüyor. Rockstar Games, bu noktada oyuncuları şaşırtarak E3 2022 etkinliğinde de yer alabilir veya söylentilere uygun bir şekilde 2022 senesinin sonbahar dönemi de beklenebilir. Red Dead Redemption 2 oyunu da çıkışından 1 sene önce duyurulmuştu ve stüdyo, bu sayede 1 sene boyunca pazarlama ile ilgilenmişti. Rockstar Games ve Take-Two Interactive Entertainment, bahsi geçen bu yeni oyunu da olabildiğince pazarlamak isteyecektir. Peki, bu söylentiler hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyor olacağız.