Gran Turismo Sport için Mazda RX-Vision GT3 Concept aracının çıkış tarihi açıklandı

Gran Turismo Sport oyununa Mazda RX-Vision GT3 Concept, çok yakında gelecek.

Gran Turismo Sport için son bir sene içerisinde birçok konsept araç duyurulmuştu. Bugün de o konsept araçlardan bir tanesi, çıkış tarihi ile birlikte duyuruldu. Bu video oyununun geliştirici ekibinden gelen yeni bir açıklamaya göre Mayıs 2020 içerisinde Mazda RX-Vision GT3 Concept isimli yeni bir araba, bu yapıta eklenecek. Gr.3 seviyesinde olacak olan bu konsept araba, 562 BHP gücünde bir yapıt olacak gibi görünüyor.

Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport için önceden duyurulmuştu bu araç

23 Kasım 2019 tarihinde Monako içerisinde düzenlenen World Finals etkinliği sırasında Gran Turismo, Mazda markasının FIA Certified Gran Turismo Championship etkinliğine ortak olacağını açıklamıştı ve aynı zamanda, Şampiyona Serisi içerisinde gözükecek olan Mazda RX-Vision GT3 Concept aracının da taslağı ortaya çıkmıştı. Bugün ise Gran Turismo Sport tarafından bu taslak paylaşıldı.

Bahsi geçen iş birliği, Mazda markasının Kuzey Amerika bölgesinin Tasarım Genel Müdürü olan Julien Montousse ve sahnede yer alan Gran Turismo serisinin yapımcısı olan Kazunori Yamauchi ile Manufacturer Series turnuvasının yarı finallerinden önce yapılan Mazda Trackside Talk sırasında duyuruldu. Montousse, Mazda markasının motor sporlarına geniş kapsamlı katılımının ana hatlarını verdi ve ortak girişimi video mesajı ile açıkladı.

Ikuo Maeda, “Bundan önce, Mazda yarışa yeni bir model getirecek: Mazda RX-Vision GT3 Concept. Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Mazda RX-Vision GT3 aracını temel aldık ve uzun bir burun ve güzel bir tasarım bile birleştirdik. Ön orta motor FR’si ve düşük ağırlık merkezi, 48/52’lik ideal bir ağırlık dağılımıyla sonuçlanır, bu da iyi denge, düşük aerodinamik sürtünme ve daha az lastik aşınması sağlıyor.” dedi.

Trackside Talk ardından, medya konuklarını ve çeşitli ülkelerden oluşan üst düzey sürücüleri içeren Pro-Am yarışı geldi. Mazda Roadster ile yepyeni WeatherTech Raceway Laguna Seca pistinde yapılan 5 yarış; Fransız otomobil dergisi Sport-Auto ve Yeni Zelandalı GT sürücüsü Simon Bishop tarafından kazanıldı. Yeni ortaklıkla ilgili daha fazla ayrıntı ileriki bir tarihte sunulacak. Mazda RX-Vision GT3 Concept ise 2020’de Gran Turismo Sport oyununda görünecek şekilde ayarlandı.

Mavi Kol
Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x