Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Google Play Store üzerindeki yüzde 30’luk pay düşürülmeyecek

Fortnite oyununu Google Play Store platformundan uzak tutan bu pay, hayatımızda kalmaya devam edecek.

Epic Games, Fortnite oyununu mobil platformlara getirirken, Android için Google Play Store platformunu kullanmamıştı; Google, bu platform üzerindeki her satıştan yüzde 30 komisyon alıyordu. Bu durum da Epic Games cephesini çok rahatsız etmişti. Bu durum, çok uzun süreler konuşulmuştu hatta Steam ve Valve cepheleri de bu konuşmalardan payını almıştı; o platformlarda da durum aynıydı. Şimdi ise Google, bu konuda bir açıklama yaparak, yüzde 30’luk payı hiçbir zaman düşürmeyeceklerini belirtti.

Google Play Store üzerindeki yüzde 30'luk pay düşürülmeyecek

Google Play Store, bu şekildebazı markaları kendinden uzak tutabilir

Markanın CEO koltuğunda oturan Sundar Pichai, “Google Play Store platformunda birçok geliştirici güvenliğimize ve oyunlarının en iyi şekilde dağıtılmasına güveniyor. Bizler de bu sistemlerimizin kusursuz bir şekilde işleyebilmesi için belli yönlerde yatırımlar yapıyoruz. Bu yüzden aldığımız payın, sektörde bir standart olduğunu düşünüyoruz. Bana soracak olursanız, bu durum çok uzun bir süre boyunca da böyle kalacak ama market başka bir yöne kayarsa, bizler de ona uyum göstermeye çalışacağız.” dedi bu konuda.

Açıklamalara bakacak olursak, Epic Games Store gibi platformlar tarafından alınan çok düşük paylar, Google gibi dev bir şirketi korkutmuyor ama gerekirse, kendilerinin de düşük pay ile hizmetlerini sunabilecekleri belirtiliyor. Ayrıca, hatırlatmak gerekir ki Epic Games, Fortnite oyununu Google Play Store haricinde Android oyuncularına sunduğu zaman çok büyük hile problemleri ile karşılaşmıştı. Sundar Pichai de güvenlik konusunda muhtemelen yaşanan bu olaya değinmek istedi.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir