20 Nisan 2018 tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için çıkışını gerçekleştirmiş olan God of War, bizlerin ağzını açık bıraktı. Sadece bizlerin değil, oyunu oynamış olan herkesin ağzını açık bıraktı. Oyun bu kadar başarılı olunca, daha önce bu seriden bir oyunu oynamamış olan insanlar bile God of War’u deneyimlemek istedi. Peki, sonucunda ne oldu? Oyun ne kadar sattı? Daha oyunun çıkışının üzerinden 1 hafta bile geçmedi, bu yüzden resmi rakamları bilemiyoruz ama analistlere göre bu oyun, 10 milyondan daha fazla satacak.

God of War

God of War böyle bir başarıyı hak ediyor

Michael Pachter isimli analist, yaptığı açıklamalarda tam olarak, “Oyun oldukça yüksek puanlara sahip ve 95 ortalama sanırım bu oyunu gelmiş geçmiş en iyi 10 video oyunundan bir tanesi yapıyor. Bu yüzden, bu oyunu satın alan bir insanın hayal kırıklığına uğraması çok düşük bir risk. Oynanış oldukça kolay, hemen alışabiliyorsunuz. Oyunda herkese hitap eden şeyler var; aksiyon, senaryo, bulmacalar ve fazlası… Ayrıca, ortaya bir baba-oğul senaryosu sunmak da oldukça etkili, The Last of Us gibi.” dedi.

Açıklamalar, “Bence bu oyun için 10 milyon satacak demek, en düşük tahmin olur. Şu an piyasada satılmış 70 milyon PlayStation 4 bulunuyor ve bunların içinden 10 milyonu, rahatlıkla bu video oyununu satın alır. Gerçekçi olmak gerekirse, bu oyun 20 milyon civarı satabilir derdim ama konsola sahip olan herkes aksiyon oyunu sevmiyor. Bu yüzden oyunun 10 milyon ile 20 milyon arasında bir satış rakamı elde edeceğini düşünüyorum.” şeklinde devam etti ve sonlandı.

Etiketler: