Muhteşem bir şekilde çıkış gerçekleştiren God of War, özellikle görsel açıdan muhteşem sahneler ortaya çıkaran bir yapım. Böylesine güzel bir çıkışı gerçekleştirmeden önce, oyunun arkasında bulunan Sony ekibi tarafından 90 dakika uzunluğunda bir canlı yayın yapılmıştı. Bu canlı yayın, 20 Nisan 2018 tarihine dakikalar saymaktaydı. Gece yarısı olduğunda ise, canlı yayın sona erdi ve uzun süredir sabırsızlıkla bekleyen oyuncular, en sonunda gönüllerini çoktan fethetmiş olan yapıma kavuştular. Haberimize konuk olan olay ise, gerçekleştirilen canlı yayın esnasında gösterilen bir özellik.

God of War

Bu God of War özelliği, oyun henüz çıkmadan önce gösterdi

God of War henüz çıkmadan önce, geri sayım niyetine yapılan ve bu esnada oyun hakkında birtakım özellikler de gösterilen 90 dakikalık canlı yayın esnasında, Photo Mode adını vermiş oldukları bir mod gösterilmişti. Oyunun bir parçası haline getirilen Photo Mode, bizlere günümüz oyunlarında karşılaştığımız özellikleri sunuyor temel olarak. Yani, oyun esnasında karakterinizin dilediğiniz şekilde fotoğrafını çekebilmenize yarıyor. Bunun dışında, gerçek hayatta kullanmakta olduğumuz birtakım kamera özelliklerini de içerisinde barındırıyor bahsettiğimiz bu mod.

Geliştirici ekip tarafından bizlere gösterilmiş olan Photo Mode, standart fotoğraf çekme özelliklerinden farklı olarak; alan derinliği, lens ayarları, odak mesafesi gibi özellikler de barındırıyor. Ayrıca, birtakım renk filtreleri de bulunuyor. Bu sayede oyuncular ekstra olarak kendilerince renk ayarlarıyla oynama gereksinimi hissetmeden, rahatça fotoğraflarını çekip paylaşabiliyor. God of War’a özel olarak bulunan filtrelerden biri de, Kratos adına sahip. Bu filtrenin özelliği, kırmızı dışında ekrandaki bütün renklerin ortadan kaldırılıyor olması.

Hemen aşağıda bulunan video, sizlere haberimizde bahsetmiş olduğumuz 90 dakikalık yayına ait. Video içerisinde, oyuna ait olan özelliklerin yanı sıra, ilerleyen güncellemeler ile eklenecek olan Photo Mode ile ilgili bilgiler de veriliyor. Eğer fikrimizi soracak olursanız, günümüzde insanların sık sık fotoğraflar çekip bir yerlere kaydettiğine şahit olmakta olduğumuz için, her ne kadar oyun içerisinde bir şart olmasa da, güzel bir artı olduğunu söyleyebiliriz. Bakalım Photo Mode, God of War ile buluştuğunda, ortaya ne gibi güzel görsellikler çıkacak?

Etiketler: