17 Temmuz 2020 tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için çıkışını gerçekleştirmiş olan Ghost of Tsushima, oldukça sürpriz ve ilginç bir duyuru ile oyuncuların karşısına çıktı; Sony Interactive Entertainment ve Sucker Punch Productions, Ghost of Tsushima: Legends isimli yeni bir video oyununu PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için duyurdu. Bu oyun, tek başına büyük bir yapıt olmayacak ve daha çok, ana oyunun yanına bir mod olarak gelecek. Oyuncular, bu yapıt aracılığı ile çevrim içi bir eşli oyunculu deneyim yaşayabilecek. Dilerseniz, öncelikle bu oyunun duyurusuna hemen yukarıdan bir bakalım.

Ghost of Tsushima: Legends

Ghost of Tsushima: Legends, ana oyuna sahip olanlar için ücretsiz olacak

Yapılan resmi açıklamalara göre Ghost of Tsushima: Legends, 2020 senesi içerisinde piyasaya sürülecek. Bu mini oyun, ana oyuna sahip olan oyuncular tarafından ücretsiz olarak elde edilebilecek. Muhtemelen diğer oyuncular da 30 Dolar gibi bir bedel ödeyerek kendisini deneyimleyebilecek ama bu konu hakkında resmi bir bilgi bulunmuyor. Anladığımız kadarıyla bu mod, temel oyunun hikayesine bağlı olmayacak; Jin Sakai karakterinin hikayesi devam etmeyecek. Jin Sakai yerine oyuncular, 4 farklı efsaneden birini kontrol edecek. Bu efsaneler, eşli oyunculu olarak şeytanlara ve mitolojik varlıklara karşı savaş verecek.

Ghost of Tsushima: Legends, 2-4 kişi olarak oynanabilecek. Oyuna isterseniz arkadaşlarınızı davet edebileceksiniz, isterseniz de oyuncu eşleştirme sistemini kullanarak, yabancılarla bu deneyimi yaşayabileceksiniz. Oyundaki dört kahraman da farklı bir sınıfa ait olacak. Bu sınıflar da Samurai, Hunter, Ronin ve Assassin olarak geçecek. Her karakter sınıfının kendilerine has avantajları ve dezavantajları olacak savaş esnasında. Yalnız, bu deneyim PvP değil, PvE şeklinde yaşanacak. Yani, diğer karakter sınıflarına karşı herhangi bir savaş veriyor olmayacaksınız gibi görünüyor.

Eğer isterseniz bu video oyununda bazı hikaye görevleri oynayabileceksiniz. Bu görevler, iki kişili olarak oynanabilecek. Eğer dört kişi olarak bu oyunu deneyimlemek isterseniz de hayatta kalma tipi içerikleri denemeniz gerekecek. Bu hayatta kalma modunda oyuncular, dalga dalga gelen düşmanlara karşı bir savaş verecek. Bu düşmanların arasında Oni isimli yeni bir şeytanı sınıf da yer alacak. Ardından da karşımıza baskın tipi içerikler çıkacak. Bu içerikler de dört kişi olarak oynanabilecek ama bunlar, Ghost of Tsushima: Legends oyununun çıkışında yer almayacak; baskınlar oyuna daha sonra eklenecek.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster