Genshin Impact oyununa gelecek olan ev sistemi sızdırıldı

Genshin Impact oyununda kendi bölgenize sahip olabileceksiniz ve kendi evinizi kurup, eşyalarla süsleyebileceksiniz.

Birçok oyuncu şu anda Genshin Impact oyunundaki boykot olaylarını konuşuyor ama bu sırada oyunun 1.5 sürümlü güncellemesi de her geçen gün biraz daha yaklaşıyor. Şimdi ise bir oyuncu, bahsi geçen güncellemenin beta sürümünden çok önemli bilgiler sızdırdı. Bu bilgilerin içerisinde ise oyunculara sunulmaya hazırlanan bir ev sistemi vardı. Evet, öyle görünüyor ki Genshin Impact oyununa bir ev sistemi gelecek. Yani, gerekli materyalleri topladıktan sonra oyuncular, kendi evlerini kurabilecek ve kendilerine ait bir bölgeye sahip olabilecek. Peki, bu sistem tam olarak nasıl işleyecek dersiniz?

Genshin Impact

Genshin Impact, 7 farklı adımda ev sistemini sunacak

Sızdırılan bilgilere göre ev sistemine ulaşılabilmesi için oyuncuların öncelikle Serenitea Pot isimli bir ekipman elde etmesi gerekecek. Bu ekipmanı aktif hale getirdiğiniz zaman, Homeworld Domain içerisine girebileceksiniz. Adından da tahmin edebileceğiniz üzere Homeworld Domain, tamamen sizin bölgeniz olacak ve orada evinizi kurabileceksiniz. Bu bölgeden çıkmak istediğiniz zaman da bir haritayı kullanarak, ana oyun bölgesine ışınlanmanız gerekecek. Oyuncular, Serenitea Pot sayesinde ev eşyası da üretebilecek ve farklı ağaç tiplerinden, farklı materyaller elde edebilmeniz mümkün olacak.

Fir Wood, Fragrant Cedar Wood, Birch Wood Cuihya Wood, Bamboo Segments, Sandbearer Wood ve Pine Wood, oyuncuların karşısına çıkacak olan odun tipleri olacak. Oyunda ayrıca bir Realm Depot da bulunacak. Buradan, Realm Currency kullanarak ev eşyası satın alabileceksiniz. Yeni para birimi de Serenitea Pot ögesinin Adeptal Energy seviyesini arttırdığınız taktirde kazanılabilecek. Ayrıca, kendi ev bölgenizde bir de NPC ortaya çıkabilecek. Kendisinin adı Teapot Traveling Salesman olacak ve özel eşyalar satabilecek. Ayrıca, eğer kendisini bulamazsanız, arkadaşınızın veya diğer oyuncuların ev bölgelerine gidip, etkileşime de geçebileceksiniz.

Peki, Genshin Impact oyunu için ev sistemi ne zaman gelecek? Şimdilik, tüm bu içerikler 1.5 sürümlü güncellemenin beta sürümünde görünüyor. Bu yüzden, özelliklerin de aynı güncellemenin final sürümünde oyuna ekleneceğini tahmin edebiliriz ama planlar değişebilir. Oyun içerisindeki adı ile Homeworld sistemi oldukça büyük bir özelliğe benziyor. Bu yüzden, özelliğin aslında 1.6 sürümlü güncellemeye kadar ertelenme ihtimali bulunuyor. Ayrıca, bahsi geçen 1.5 sürümlü güncellemenin de 27 Nisan 2021 tarihinde indirmeye açılacağını belirtmek isteriz. Bir sonraki güncelleme de muhtemelen Haziran 2021 veya Temmuz 2021 döneminde gelecektir.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x