Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Gears 5 için Gamescom 2019 sırasında pek çok video ve bilgi geldi

Microsoft tarafından yapılan açıklamalar arasında oyunun Steam platformu için de çıkacağı bilgisi yer alıyordu.

10 Eylül 2019 tarihinde çıkışını PC ve Xbox One için gerçekleştirecek olan Gears 5 için pek çok yeni bilgi Gamescom 2019 sırasında sunuldu. Bu bilgilerin bazıları videolar vasıtasıyla verilirken bazıları da Microsoft tarafından yazılı olarak yayımlandı. Oyundaki Horde modunun özelliklerinden, bu yapımla birlikte verilecek hediyelere kadar pek çok açıklamayı haberimizin ilerleyen satırlarında bulabilirsiniz. Bu arada, bahsettiğimiz videoları da hem haber yazımızın en üst kısmından hem de haber yazımızın en alt kısmından seyredebileceğinizi hatırlatalım.

Gears 5

Gears 5: Ultimate Edition, oldukça dolu bir şekilde geliyor

Türkçe altyazı ve arayüz desteğiyle gelecek olan bu aksiyon oyunu için üst kısımda belirttiğimiz gibi pek çok bilgi ve video paylaşıldı. Bu bilgiler arasında bu oyunun eşli oyunculu modlarından olan Horde, ön plana çıkan kısımlar arasındaydı. Yepyeni haliyle ve karakter özelleştirmelerine odaklanarak gelecek olan bu  oyun modunda, kazanılan özel yetenekler sayesinde bambaşka bir deneyimin yaşanacağını yayımlanan video sayesinde görüyoruz.

Duvarların arkasını görme ve vurma, jet motoru ile yerden havalanma gibi özellikler barındıracak olan bu Gears 5 modu, oyuncuların beğenisine Gamescom 2019 kapsamında sunulmuş durumda. Fuara katılan oyuncular, Xbox ve Samsung stantlarında bu oyun modunu deneyebiliyorlar. Öte yandan yapılan duyurularda bu yapımda bulunacak olan Halo Reach karakter paketinin duyurulduğunu da sizlerle paylaşalım.

Belirttiğimiz gibi haber yazımızın en alt kısmından izleyeceğiniz tanıtım videosunda Halo Reach karakter paketinin özelliklerini gözlemleyebilirsiniz. Gears 5: Ultimate Edition sahipleri ve Xbox Game Pass Ultimate aboneleri, bu karakter paketine ek ücret ödemeden ulaşabilecekler. Tüm bunlarla birlikte bu yapıma ait pek çok ürünün de satın alınabilir halde olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Ayrıca, Microsoft tarafından yayımlanacak olan Gears 5 oyunu için bir gelişmeyi daha sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bilindiği üzere Microsoft bünyesindeki oyunların PC sürümleri, Windows 10 işletim sistemi barındıran bilgisayarlarda Microsoft Store üzerinden satın alınıp oynanabiliyordu. Gamescom 2019 sırasında yapılan duyuruyla birlikte bu oyunun Steam üzerinden de satılacağı açıklandı. Aynı zamanda Steam platformunda bu yapımın ön siparişe açıldığını da söyleyelim.

Bu arada Gears 5 oyununun Steam, Windows Store ve Xbox One sürümleri arasında çapraz platform desteğinin bulunacağı da yapılan açıklamalar arasında yer aldı. Dileyen okurlarımız, bu yapımın PC sürümünde bulunacak olan HDR, geniş açı ve sistem gereksinimleri gibi bilgileri, oyunun PC sürümü için hazırlanan sayfa üzerinden inceleyebilirler. Bahsettiğimiz gibi yayımlanan videoları da haber yazımızın en üst ve en alt kısmından izleyebilirler.  

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir