Games with Gold ile Aralık 2021 içerisinde ücretsiz olarak verilecek oyunlar açıklandı

Microsoft Flight Simulator, Age of Empires III: Definitive Edition, Halo Infinite ve FPS Boost taraflarına ait yeni gelişmeler de yaşandı.

Xbox Wire üzerinden yapılan yeni bir açıklama ile öğrenmiş olduk ki Games with Gold sistemine Aralık 2021 içerisinde The Escapists 2, Tropico 5 – Penultimate Edition, Orcs Must Die! ve Insanely Twisted Shadow Planet oyunları eklenecek. 20 USD değerindeki The Escapists 2, 1 Aralık 2021 ile 31 Aralık 2021 tarihleri arasında ücretsiz olacak. 25 USD değerindeki Tropico 5 – Penultimate Edition ise 16 Aralık 2021 ile 15 Ocak 2022 tarihleri arasında kütüphanelere ücretsiz olarak eklenebilecek. 15 USD değerindeki Orcs Must Die!, 1 Aralık 2021 ile 15 Aralık 2021 tarihleri arasında ücretsiz olacak iken 10 USD değerindeki Insanely Twisted Shadow Planet de 16 Aralık 2021 ile 31 Aralık 2021 tarihleri arasında oyunculara ücretsiz bir şekilde sunulacak.

Games with Gold ile Aralık 2021 içerisinde ücretsiz olarak verilecek oyunlar açıklandı

Xbox Wire üzerinden yapılan bir başka açıklamaya göre Microsoft Flight Simulator oyununa da yeni bir ek paket geldi. Bu ek paket ile oyuna en klasik uçaklardan bir tanesi olan PMDG Douglas DC-6 ekleniyor. PMDG Douglas DC-6 için satılan ek pakette uçağın iki farklı versiyonu var; birisi yolcu taşımak için, diğeri ise yük taşımak için kullanılıyor. Aynı zamanda bu ek paketin fiyatı da çıkış dönemine özel olarak 55 USD. Tahmin ediyoruz ki daha sonra bu fiyat, 60 USD olarak güncellenecek. Tek bir uçağın iki farklı versiyonuna neredeyse tam bir oyun parası vermek biraz ilginç gibi görünüyor ama tarihin en önemli parçalarından biri, mutlaka havacılık ile ilgilenen bazı oyuncuların dikkatini ve ilgisini çekecektir diye tahmin ediyoruz.

Xbox markasından yetkili bir ismin yaptığı bir başka açıklamaya göre Xbox Series X/S konsollarında yer alan FPS Boost teknolojisi, yakın gelecekte daha fazla video oyununa eklenmeyecek. Bunun sebebi ise geliştirici ekibin kritik bir yol engeline çarpmış olması. FPS Boost teknolojisi, 30 FPS olarak çalışan oyunları 60 FPS veya 120 FPS değerlerine çıkartabilen bir teknolojiydi ve halihazırda birçok farklı oyunda aktif olarak kullanılıyor.

Aynı zamanda Age of Empires III: Definitive Edition oyununa 1 Aralık 2021 tarihinde Meksika gelecek. Bir ek paket ile oyunculara sunulacak olan bu medeniyet, oyunun stratejik olarak en farklı deneyimini sunacak. Bu medeniyet; Fortress, Industrial veya Imperial dönemlerine geçiş yapmak yerine Revolt seçerek zamanda ilerleyecek. Ayrıca bu ek paketin içinde yeni tarihsel savaşlar da yer alacak.

Son olarak, veri madencilerinin raporlarına göre Halo Infinite oyununun hikaye modunda, çoklu oyunculu mod için sadece amblem ve halihazırda oyunda yer alan zırhlar için yeni boyaların kilidi açılabilecek. Bazı oyuncular, hikayeyi bitirerek, yeni zırh setleri alabileceklerini tahmin ediyordu ama şu anda oyunun dosyaları arasında böyle bir veri bulunmuyor. Çoklu oyunculu mod için zırh setleri, savaş bileti ile elde edilebilecek gibi görünüyor.