Forza Motorsport serisinin yeni oyunu, oyuncular tarafından test edilecek

Yeni neslin Forza Motorsport oyunu hakkında çok önemli bilgiler verildi.

Turn 10 Studios tarafından geliştirilmekte olan yeni Forza Motorsport oyunu, bugüne kadar kendisini sadece bir kere göstermişti. Gösterim sırasında da ne yazık ki oyun hakkında hiçbir bilgi verilmemişti. Şimdi ise oyunun geliştiricileri, yaptıkları yeni bir açıklama ile test sürecinin yaklaştığını belirtti. Normal şartlar altında bu test sürecine konu hakkında deneyimli kişiler katılırdı, ücretli çalışanlar filan ayarlanırdı ama Turn 10 Studios tarafının söylediğine göre yeni Forza Motorsport oyununu, oyuncular da çok yakında test edebilecek. Geliştirici ekip, bu test aşaması için Forza Feedback Panel isimli özel bir sistemi oluşturdu bile.

Forza Motorsport

Forza Motorsport, sizi Forza Feedback Panel sistemine davet ediyor

Turn 10 Studios ekibinin söylediğine göre Forza Feedback Panel sistemine üye olan oyuncular, belli bir süre sonra seçilecek ve yeni Forza Motorsport oyununun bir kısmını deneyecek. Bu deneme süreci, önümüzdeki aylar içerisinde başlayacak ve tam olarak ne kadar sürecek, henüz bilemiyoruz. Ayrıca oyunun bu şekilde test edilebiliyor olması, çıkış senesini de 2022 olarak kilitliyor olabilir. Tabii ki COVID-19 ve diğer birçok sebepten ötürü ertelemeler yaşanabilir ama bu dönemde, oyunculara test sürümü açılabiliyorsa, geliştirilme sürecinde önemli bir noktaya gelinmiş demektir. Oyun, bu sene çıkmayacaktır ama 2022, oldukça olası duruyor.

Geçmişte yapılmış olan açıklamalara göre yeni Forza Motorsport oyunu, markanın 15 senelik geçmişini yansıtacaktı ama aynı zamanda oyunculara yepyeni sistemler, mekanikler, teknolojiler ve daha fazlası da sunulacaktı. Ayrıca bu oyunun eski nesil konsollar için duyurulmadığını da belirtmek isteriz. Yani, oyunu Xbox One, Xbox One S veya Xbox One X konsollarında bekliyorsanız, ne yazık ki şimdiki nesil konsollara geçiş yapmanız gerekecek. Ayrıca, oyunun PC için de duyurulmamış olduğunu söylememiz gerekiyor ama bu noktada muhtemelen daha sonra atılacaktır. Microsoft artık PC için de kendi oyunlarını geliştiriyor sonuçta.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x