Forza Motorsport 7, Eylül 2021 içerisinde satıştan kaldırılıyor

Diğer tüm Forza oyunları gibi Forza Motorsport 7 oyununun da çıkışından 4 sene sonra sonu geldi.

Forza serisindeki birçok video oyunu, piyasaya sürüldükten sonra EOL dönemine giriyor. Yani, oyunun ve oyun ile alakalı olan diğer her şeyin satışı durduruluyor. 15 Eylül 2021 tarihinde de aynı ola Forza Motorsport 7 için yaşanacak. Yani, belirtilen tarihten itibaren bu oyunu satın alamayacaksınız ve Xbox Game Pass sisteminde de bulamayacaksınız. Yalnız, halihazırda oyun satın aldıysanız, deneyiminizi tam bir şekilde yaşamaya devam edebileceksiniz. Tekli oyunculu içerikler varlığını sürdürmeye devam edecek ve çoklu oyunculu içerikler için de sunucular aktif kalmaya devam edecek. Yani, sadece oyunun satışı durdurulacak.

Forza Motorsport 7

Forza Motorsport 7 oyununa ait bir ek paketi, Xbox Game Pass aracılığı ile satın aldıysanız, paranızın boşuna gideceğini düşünmeyin. Eğer böyle bir şey yaptıysanız ve temel oyunu hala satın almadıysanız, Xbox Message Center aracılığı ile size bir token gönderilecek. Bu token aracılığı ile oyunu oynamaya devam edebileceksiniz. 2 Ağustos 2021 tarihinden itibaren token için dağıtım başlatılacak. Eğer gerekli öge size ulaşmazsa, 15 Eylül 2021 tarihine kadar Xbox markasının destek ekibi ile iletişime geçmeniz öneriliyor. Belirtilen tarihten sonra token, işlevselliğini kaybedeceği için o tarihten önce destek ile iletişime geçmelisiniz.

Son olarak, eğer bu oyunu şimdi satın almak istiyorsanız da mağazadaki indirimlerden yararlanabilirsiniz; 15 Eylül 2021 tarihine kadar Forza Motorsport 7 oyununa ait her şey indirimde kalacak. Yalnız, Forza serisindeki diğer oyunlar satıştan kaldırılmadan önce Games with Gold sistemine de dahil edilmişti. Belki, oyunu satın almak yerine Eylül 2021 döneminin ücretsiz oyunlarının açıklanmasını bekleyebilirsiniz. Forza Motorsport 7 oyunu da Games with Gold programına dahil edilebilir. Bu arada, Forza serisindeki oyunların neden sürekli 4 sene sonra satıştan kaldırıldığını ama sunucu desteğinin kesilmediğini merak ediyorsanız da cevap, lisans anlaşmaları olacaktır.