Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Fortnite oyununda onuncu sezon, v10.00 güncellemesi ile başladı

Fortnite oyunundaki Sıfır Noktası dengesizleşti ve artık geçmiş, günümüze geliyor!

Senelerdir hayatımızda olan ve düzenli olarak güncellenen Fortnite oyununda çok önemli bir dönem başladı. Bu dönem ise tabii ki oyunun onuncu sezonu oldu. Epic Games, bu sezonu v10.00 güncellemesi ile oyuna getirdi. Onuncu sezon haricinde, X. sezon olarak da tanımlayabileceğimiz bu dönemde oyuna gelen yenilikler ve diğer değişiklikler de Epic Games tarafından açıklandı.

Fortnite

Fortnite, X. sezona merhaba diyor

Epic Games tarafından yapılan açıklamalara göre X. sezon ile zaman çıldırdı ve Sıfır Noktası dengesizleşti. Eğer geçmişe özlem mi duyuyorsanız, geleceği iple çekiyorsanız, bu sezon tam size göre demektir; iki türlü de bu sezon boyunca keşfedeceğiniz çok şey olacak. Bir zamanlar kaybolduğu sanılan yerler, adada yeniden ortaya çıkmaya başlayacak ama tabii oralarda bazı değişiklikler olacak.

Fortnite oyununun onuncu sezonunu yaşayabilmek için Savaş Otobüsü’ne atlayın ve adaya inin ama iniş sırasında gözünüzü açık tutun; bu sezonla gelen yeni araç M.E.K.A., her an gökyüzünde belirebilir. Savaş Otobüsü havalandığı an adaya inen bu amansız mekalara iki oyuncu birden binebiliyor. Bu yüzden rakiplerin hakkından daha kolay gelmek için yanınıza bir arkadaşınızı alın, harekete geçin!

Yeni bir Savaş Bileti ögesi de bu sezon ile oyuna ekleniyor. Yine 100’den fazla özel ödül bulunduran bu sistem, 950 V-Papel ve satın alınma anında X Lordu ve Düz Kontak kıyafetlerine sahip olabiliyorsunuz. Seviye yükseldikçe çifte kazmalar, ifadeler, yükleme ekranları, kıyafet tarzları ve daha pek çok ödülü açabileceksiniz. 100. aşamaya vardığınızda ise Kızıl Şövalye kıyafeti sizin olacak.

Onuncu sezonda Savaş Bileti ögesinde önemli bir özellik belirecek. Bu özellik de Görevler olacak. Sizi ada içinde çeşitli maceralara sürükleyecek olan temalı hedefleri tamamlayıp, özel ödüllerin sahibi olabileceksiniz. Son olarak, arkadaşlarınıza da Savaş Bileti hediye edebileceksiniz artık. İlk satın alma işleminiz, mağazadan ürün alıp, hediye gönderirken kullanabileceğiniz özel bir Hediye Kutusu içerecek.

Kreatif ve Dünyayı Kurtar modları da unutulmadı

Epic Games ekibinin söylediğine göre geçtiğimiz son birkaç hafta boyunca, oyuncular tarafından yaratılmış ilk Kreatif SSM içerikleri gibi yeni içerikler, Kreatif moduna eklenecek. Kumsala Taarruz ve Nesne Avı sadece bir başlangıçtı bu oyun modu için. Ayrıca onuncu sezonda Fortnite oyununun Kreatif modunda Kreatif SSM oynamanın birçok farklı yolu da yer alacak.

Dünyayı Kurtar modunda ise yeni bir içerik yer alacak. Bu modda sevilen karakterler Radyo İstasyonu’na ulaşıp, Bu Yazın Şarkısı’nı çalmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkıyor ve yardımınıza ihtiyaçları var. Uçan kamyonetten uzaklaşırsanız Fırtına ölümcül olabilir fakat riski göze alıp tehlikeye atılanları daha iyi ekipmanlar bekliyor. Yol boyunca sık sık durmanız gerekecek. Bu yüzden savunma yapmaya hazır olun!

Sizlere daha önce bahsetmiş olduğumuz bir özellik olan Dolabım da onuncu sezon ile Fortnite oyununun Dünyayı Kurtar moduna eklenecek. Sezonun başlamasıyla birlikte Dolabım özelliğinde; ifadeler, müzik paketleri ve yükleme ekranları olacak. Önümüzdeki güncellemelerde Dolabım özelliğine eklenen içerik sayısı da artacak! Konu hakkında sizlere halihazırda bilgi vermiştik.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir