Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Fortnite oyununda 11 yaşındaki çocuğa ölüm tehditleri yağdırıldı

Fortnite oyununun adı, medyada kötü haberlerle anılmaya başladı. Yaklaşık bir hafta önce oyun yüzünden yüzlerce çiftin ayrıldığı bildirilmişti. Bu kötü haberlere bir yenisi daha eklendi. Nydailynews.com sitesinin haberine göre 45 yaşındaki bir Fortnite oyuncusu, oyunda kaybettiği rakibi olan 11 yaşındaki bir çocuğa ölüm tehditleri yağdırdı. Detayları haberimizin devamında öğrenebilirsiniz.

Fortnite

Fortnite oyunu için öldürmek ile tehdit etti

Yukarıdaki resimde gördüğünüz Michael Aliperti, Fortnite oyununda karşısında olan 11 yaşındaki bir çocuğa kaybetmesi sonucu, çocuğa onu öldüreceğini söyledi. Xbox Oneüzerinden oyunu oynayan, TrickedMarker70 kullanıcı isimli Michael Aliperti, çocuğu hem okulunda hem de evinde öldüreceğine dair tehditlerde bulundu. New York, Long Island’da yaşayan Michael Aliperti tarafından yapılan tehditlerin ardından polis, 11 yaşındaki çocuğun okuduğu RJO Orta Okulu’nun çevresindeki güvenlik önlemlerini arttırdı.

Michael Aliperti’nin mesajlarında, 11 yaşındaki çocuğa, “Seni bir silah ile bulacağım. Sen artık ölüsün. Bu gece evine geleceğim ve dünyanı alt üst edeceğim. ” yazdığı görüldü. Bu mesajlar ilk önce New York Polisinin dikkatini çekti. Ardından Polis, Michael Aliperti’nin mesajlarını takip etti ve kimliğini buldu. Daha sonra ise polis, Michael Aliperti’yi tutukladı. Michael Aliperti ifadesinde, çocuk ile sesli ve yazılı olarak iletişime geçtiğini söyledi. Tutuklanan bu isim daha önceden, taciz ve bir çocuğu yaralamaya yönelik davranış sergilemekten, iki adet suç kaydının bulunduğu da ortaya çıktı.

Bu durum üzerine aileler oyuna tepki gösterdi. Ancak bu tip vakaların en yaygın görüldüğü oyunun Fortnite olması gayet normal. Güncel olarak bünyesinde en fazla oyuncu barındıran oyunlardan biri olmakla beraber oyunun ücretsiz olması oyuna erişen insanların sayısını hayli arttırıyor.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir