Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Fortnite oyununa gelen Grup Merkezi özelliği nedir?

Fortnite oyununa iletişim temelli yeni bir özellik geldi.

Fortnite oyununa geçen günlerde yeni bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile oyuna yeni bir özellik eklendi. Epic Games, Türkçe olarak bu özelliğe Grup Merkezi dedi. Aslında bu özellik, gayet basit bir yapıya sahip ama bizler, sistemi yine de daha detaylı öğrenmek isteyen oyuncular için böyle bir yazı hazırlamaya karar verdik. Bakalım bu oyuna gelen Grup Merkezi özelliği tam olarak neymiş?

Fortnite

Fortnite, oyunculara yeni bir iletişim aracı sunuyor

Grup Merkezi sayesinde arkadaş listenizdeki insanları, platform fark etmeden görebiliyorsunuz; onlarla konuşabiliyorsunuz ve oyunlarına direkt olarak erişim sağlayabiliyorsunuz. Bu uygulama, aslında direkt olarak mobil cihazlardaki Fortnite için çıkışını gerçekleştirdi. Bu özellik sayesinde rahatlıkla oyuna başlama hazırlıkları yapabiliyorsunuz. Tabii bu hazırlıklarda arkadaşlarınız da bulunuyorsa; bu özellik, tamamen arkadaşlara odaklanıyor.

Bu sistem, arkadaşlarınız ile grup olabileceğiniz bir alan gibi işliyor. Hatta bir sosyal alan bile diyebiliriz bu yeni özellik için. Bu özellik sayesinde arkadaşlarınızı toplayıp, grup kurup, sesli ve yazılı bir şekilde konuşabiliyorsunuz. Ayrıca bu iletişim, platformlar arası bir yapıya da sahip oluyor. Hatta, bu sistem mobil cihazlardan çıkmış olsa bile PC ve konsollar üzerindeki oyun sürümlerinde de rahatlıkla kullanılabiliyor.

Fortnite oyununun mobil uygulamasını açtığınız zaman, ekranın alt kısmına tıklayarak oyuna girmeden önce Grup Merkezi özelliğini görebilirsiniz. Eğer bu özelliği göremiyorsanız, oyununuzu güncellememişiniz demektir. Eğer sisteme erişebiliyorsanız, halihazırda oyunda olan arkadaşınız ile bile sesli iletişim kurabiliyorsunuz. Konuşabilmek için arkadaşlarınız ile aynı alanda, aynı lobide veya aynı karşılaşmada olmanız gerekmiyor.

Eğer mobil uygulamadan, tüm konuşmaları bilgisayara veya konsollara taşımak istiyorsanız da yapmanız gereken tek şey, uygulama aktif iken bilgisayar veya konsol üzerinden oyunu başlatmak. Yani, her halükarda bu uygulamaya ihtiyacınız olacak. Ayrıca, kulaklık yerine direkt olarak telefonu kullanarak da arkadaşlarınızla iletişimde olabileceksiniz. Bunu yapabilmek de aslında uygulamayı platformlar arası taşımak kadar kolay.

Bilgisayarınızda veya konsolunuzda grup olmuşken, uygulama hâlâ açıksa, “Sesi Bu Cihaza Aktar” butonuna dokunun. Böylece mobil cihazınızı kullanarak arkadaşlarınızla sesli sohbet edebilirsiniz ama grupları sadece oyun lobisinden kontrol edebileceksiniz. Ayrıca bu özellik sayesinde kurulan gruplara, başka insanları davet edebilmeniz de mümkün. Bunun detaylarına da yazımızın devamından bir göz atalım.

Peki, grup davetleri nasıl atılacak?

Lama Çanı sayesinde grup davetleri gönderebileceksiniz. Arkadaşınızın Lama Çanı ögesini herhangi bir yerdeyken çalarak, onu grubunuza davet edebileceksiniz. Ana menüdeyken, arkadaş ekranındayken, grup ekranındayken veya Lama Çanı menüsündeyken çanı çalabilirsiniz. Lama Çanı ögesini çalma işini abartmadığınızdan emin olun. Arkadaşlarınızı rahatsız etmenize engel olmak için bu ögeleri çalmanın belli bir sınırı bulunuyor.

Eğer siz bu Grup Merkezi özelliğinden rahatsız olan insanlardansanız; size kötü bir haberimiz var. Fortnite oyunundaki bu özelliği kapatmanın bir yolu yok ama diğer oyuncularla etkileşime geçmek istemiyorsanız grubunuzu özel olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sayede kendinizi çok daha rahat bir ortamda bulabileceksiniz; gürültüden kaçabileceksiniz ve bildirimlerden uzak bir hayatı deneyimleyebileceksiniz.

Eğer bir arkadaşınız sizin grubunuza katılamadıysa veya siz bir gruba katılamadıysanız; öncelikle sabit bir internet bağlantınız olduğundan emin olun; sonra katılmayı tekrar deneyin. Siz gruba katılmaya çalışırken arkadaşınız grubun durumunu değiştirmiş olabilir. Siz katılmaya çalıştığınız sırada arkadaşınız uygulamayı kapatmış veya arka planda çalıştırmaya başlamış olabilir. Bu yüzden ortamın uygun olduğundan da emin olun.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x