Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Fortnite oyununun ikinci bölümünün üçüncü sezonu bir kere daha ertelendi

Epic Games, sadece Fortnite hakkında değil, Unreal Engine 5 hakkında da bazı ufak detaylar verdi.

Epic Games tarafından yapılan yeni bir açıklama ile öğrenmiş olduk ki Fortnite oyununun ikinci bölümünün üçüncü sezonu bir kere daha ertelendi. Bu ertelemenin sonucunda üçüncü sezonun başlangıç tarihi 11 Haziran 2020 olacak. 6 Haziran 2020 tarihinde, Türkiye saati ile 21:00’da ise oyun içerisinde Cihaz isimli canlı bir etkinlik başlayacak. Şirket, bu etkinlik için sınırlı sayıda yer olduğunu ve oyuncuların, en azından yarım saat önce oyuna gelmesi gerektiğini öneriyor. Eğer etkinliğe katılmak istiyorsanız, acele etmelisiniz.

Fortnite

Fortnite, gelişmelerin yaşandığı tek marka olmadı

Birkaç hafta önce Epic Games, bir demo ile Unreal Engine 5 isimli oyun motorunu göstermişti. Bu gösterim, PlayStation 5 konsolundan yapılmıştı. Şimdi ise şirket tarafından yapılan yeni açıklamalara göre aynı demoyu, içerisinde NVIDIA GeForce RTX 2080 bulunduran bir dizüstü bilgisayar, 2K çözünürlükte, 40 FPS gibi bir değerde çalıştırabilir. Ayrıca bu demonun daha güçlü bilgisayarlarda, çok daha iyi bir şekilde çalıştığı da belirtildi ama PlayStation 5 üzerindeki SSD parçasının performansına ulaşılamadığı söylendi.

Bu sırada, bahsi geçen demonun içerisinde karakter, oldukça dar bir bölgeden geçmeye çalışıyordu. Genelde bu tip bölgeler, video oyunlarının yüklenmesi için kullanılır. Bu bölgelerde karakter otomatik olarak yavaşlar, kamera da oldukça tek bir noktaya yaklaşır, bu şekilde de oyunun devamı hızlıca yüklenebilir. Unreal Engine 5 gibi bir oyun motorunun, yükleme ekranlarının silineceği iddiası ile gelen PlayStation 5 konsolunda böyle görüntüler görmek, herkesi şaşırtmıştı. Epic Games ise durumun öyle olmadığını söyledi.

Epic Games tarafından yapılan açıklamalara göre bahsi geçen bölüm, oyunun devamını yüklemek için değil, duvarlardaki doku kaplamalarının kalitesini gösterebilmek için yerleştirildi. Açıkçası bu gayet inanılır seviyede bir açıklama. Sonuçta o demonun devamında oldukça çılgın sahneler yaşandı ve yüklemeye dair herhangi bir iz görünmedi. Bu yüzden de Epic Games tarafından yapılmış olan bu açıklamaya bizler inanıyoruz. Peki, sizler de inanıyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyor olacağız efendim.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x