Final Fantasy XVI, aksiyon temelli bir video oyunu olacak

Eğer oyuncular bu bol aksiyondan zorlanırsa, sadece hikayeyi deneyimleyebilmek için kolay bir mod da bulunacak.

Final Fantasy serisinden video oyunları bugüne kadar hem aksiyona, hem de hikayeye önem vermiş yapıtlardı. Final Fantasy XVI ile bu durum değişmeyecek gibi görünüyor. Serinin en yeni oyunu yine aksiyonu temel alacak ama bu sırada birbirinden fantastik ve güzel hikayeler anlatmaya devam edecek. Peki, sadece hikayeyi deneyimlemek isteyip, aksiyon ile uğraşmak istemeyen oyunculara ne olacak? O oyuncular, bu oyunu sadece izlemekle mi yetinecek? Final Fantasy XVI oyununun yapımcısından gelen açıklamalara göre durum hiç de öyle olmayacak. Oyunun içerisinde sadece hikayeyi deneyimlemek isteyenler için özel bir mod bulunacak.

Final Fantasy XVI

Final Fantasy XVI, hikaye modu ile birlikte gelecek

Naoki Yoshida kişisinin söylediğine göre Final Fantasy XVI, içerisinde bolca aksiyon bulunduracak. Bu aksiyon ile yorulmak istemeyen veya oyunu oynayamayan oyuncular ise özel bir hikaye modu aracılığı ile daha kolay bir deneyim yaşayabilecek. Yalnız, bu hikaye modunun şimdilik nasıl bir şey olacağını bilmiyoruz. Yani, karşımıza basit bir zorluk seviyesi mi çıkartılacak, yoksa daha kompleks sistemler mi hazırlanacak, bilemiyoruz. Final Fantasy VII Remake oyununda otomatik savaş sistemi yer alıyordu. Belki bu oyunda da benzer bir sistem kullanılabilir ve böylece sadece hikayeyi deneyimlemek isteyenler memnun edilebilir.

PlayStation 5 konsoluna özel olarak geliştirilmekte olan bu video oyunu, açıklamaların devamına göre serinin hem eski, hem de yeni oyuncularını memnun edebilecek seviyede bir yapıt olacak. Aynı zamanda oyunun içerisinde farklı temalara da değinilecek ve zorluklardan da bahsedilecek. Zorluk demişken, Final Fantasy serisinin her oyuncusu kolay bir deneyim aramıyor. Bazı oyuncular da oldukça zor savaşlarda yer alıp, yeteneklerini test etmek istiyor ama yapımcı henüz diğer zorluk seviyeleri hakkında herhangi bir yorum yapmadı. Oldukça kolay bir mod hazırlandığına göre bunun tam tersi de geliştirilebilir diye düşünüyoruz.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x