Final Fantasy VII Remake ve Marvel’s Avengers ertelendi

Final Fantasy VII Remake ve Marvel's Avengers oyunlarının ikisi de daha fazla cila istiyor.

Square Enix tarafından dağıtımı sağlanacak olan iki farklı video oyunu geçtiğimiz gün ertelendi. Bu kötü haber ile oyuncuların karşısına çıkan yapıtlar ise başlığımızdan da anlayabileceğiniz üzere Final Fantasy VII Remake ve Marvel’s Avengers oldu. Ertelenen oyunlar listesindeki ilk yapıt, orijinal olarak 3 Mart 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirecekti. Square Enix ise bu video oyununun yeni çıkış tarihini 10 Nisan 2020 olarak açıkladı. Bu, kısa bir ertelenme olsa bile diğer oyun için daha çok beklemek gerekecek.

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake ve Marvel’s Avengers, oyuncuları daha fazla bekletecek

Final Fantasy VII Remake, her ne kadar 1 ay civarında ertelenmiş olsa bile Marvel’s Avengers, ne yazık ki çok daha uzun bir ertelenme süreci gördü. Square Enix tarafından yapılan açıklamalara göre bu süper kahraman oyunu 4 Eylül 2020 olacak. Yalnız, oyunun orijinal çıkış tarihi 15 Mayıs 2020 idi. Yani, ortada aylarca beklemeniz gereken bir ertelenme süreci olacak. Ayrıca bu oyun, ertelenmesi sayesinde muhtemelen yeni nesle de daha yakın bir zamanda çıkacaktır diye düşünüyoruz efendim.

Final Fantasy VII Remake oyununun geliştirici ekibi, oyuna daha fazla cila çekebilmek için ekstra zamana ihtiyaç duyduklarını, bu yüzden erteleme istediklerini belirtti. Ayrıca bu ekip, oyunculardan özür de diledi. Benzer bir açıklama Marvel’s Avengers için de yapıldı ve ekip, oyuna daha fazla düzeltme yapabilmek ve cila çekebilmek için erteleme istediklerini belirtti ama ortalama 4 aylık bir süreç, bizce basit bir cila işlemi için oldukça uzun ve geliştirilme sürecinde farklı olaylar yaşanmış olabilir.

Peki, bu ertelemeler hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Açıkçası bizler Marvel’s Avengers oyununun o kalabalık dönemden çıkmasına oldukça sevindik; Cyberpunk 2077 ile çok yakın bir zamanda çıkacaktı ve kısa bir süre sonra da The Last of Us Part II oyununun çıkış dönemi yaklaşacaktı. Bu kadar iki farklı video oyununun çıktığı bir aralıkta, böyle bir oyuna vakit ayırmak benim için zor olabilirdi. Tabii, Eylül 2020 muhtemelen daha kalabalık olacak ama o tip bir kalabalığa zaten alışığız.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x