Ganimet kutuları, günümüzün önemli sorunlarından bir tanesi fakat EA bunu pek takmıyor. Zaten kendileri halihazırda FIFA serisi üzerinden, özellikle de FIFA Ultimate Team modundan milyon dolarlar kazanabiliyor. Peki, tam olarak nasıl oluyor bu? Şöyle ki, oyuncular bu mod içerisindeki kart paketlerine yüzlerce, belki binlerce Dolar yatırabiliyor. İşte bu popüler sistem muhtemelen FIFA 19 ile değişiyor.

FIFA Ultimate Team

FIFA Ultimate Team için atılan oldukça olumlu bir adım bu

EA cephesinden gelen açıklamalara göre oyuncular, FIFA 19 içerisindeki FIFA Ultimate Team modunda kart paketi açarken, artık paketin içerisinde hangi kartların olduğunu ve bu kartların hangi oran ile oyunculara verileceğini görebilecek. Yani, bir nevi ganimet kutusu olan bu paketleri açarken, artık ne kazanacağınızı bilebileceksiniz.

EA ekibi bu konuda daha fazla detay vermezken, ganimet kutusu konusunda atılan olumlu bir adım bu. Öyle ki, bu tip bir sistem kullanmak çoğu Asya ülkesinde zorunlu. Bu ülkelerde oyuncular hangi oyun olursa olsun, eğer bir ganimet kutusu açıyorsa bu kutunun içeriğini ve hangi içeriğin, hangi oran ile çıkacağını görebiliyor. Umuyoruz ki EA gibi diğer dağıtımcı şirketler de benzer adımlar atarlar.

Etiketler: