Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

FIFA 21 oyununda kart paketleri haricinde farklı ögeler de mikro ödemeyle satılmaya başlandı

EA, FIFA Ultimate Team modunun mikro ödeme mağazasını ilginç bir şekilde güncelledi.

EA tarafının FIFA Ultimate Team tarafından oldukça büyük bir gelir elde ettiğini herkes biliyor. Bu kazanç, bahsi geçen oyun modunun içerisindeki mikro ödeme mağazasından geliyor; oyuncular, bu mağaza aracılığı ile kart paketleri satın alabiliyor ve kendi takımını yeni isimlerle güçlendirebiliyor. Senelerdir bu mağazada ücretli olarak sadece kart paketleri satılmıştı ama 1 Mayıs 2021 tarihinde bu olay değişti ve EA, FIFA 21 oyununun içerisindeki FIFA Ultimate Team moduna mikro ödemeler ile satın alınabilecek olan stadyum ve forma ögeleri ekledi. Bu ögeleri tek tek de alabilmek mümkün, paket olarak da alabilmek mümkün.

FIFA 21

FIFA 21, yüksek fiyatlardan mikro ödeme ögeleri satmaya devam ediyor

Mağazada satılmaya başlayan yeni TIFO, 150 FIFA Points; stadyum teması, 200 FIFA Points; iki farklı forma da ayrı ayrı 300 FIFA Points karşılığında elde edilebiliyor. Eğer bu ögeleri oyun içerisinde kazandığınız parayla satın almak isterseniz de yine aynı öge sırasıyla 11,500 FUT Coins, 15,000 FUT Coins ve 25,000 FUT Coins olarak satılıyor. Paketin tamamı ise 60,000 FUT Coins. Bu noktada sanıyorum ki problemi görmüşsünüzdür. Yeni kozmetik ögelerin mikro ödeme fiyatları normal olsa bile oyun içi birim ile satıldıkları fiyatlar oldukça yüksek. Özellikle, özel altın paketler 150 FIFA Points/7,500 FUT Coins iken TIFO neden 150 FIFA Points/11,500 FUT Coins, bilemiyoruz.

Bahsi geçen bu kozmetik ögeleri mağazadan sadece 1 kere satın alabiliyorsunuz ve ardından kendileri yok oluyor. Yani, kendilerini bolca satın alıp, transfer pazarında satabilmeniz mümkün değil. Zaten bu konuda FIFA Points harcamadığınız sürece bir şey kazanmanız da mümkün değil; bahsi geçen her kozmetik öge şu an transfer pazarında neredeyse yarı fiyatına satılıyor. Tabii sizler bu haberi okurken, fiyatlar çoktan değişmiş olacaktır ama şu andaki durum bu. EA, atılan bu adım ile FIFA 22 için bir şeyler deniyor olabilir ve bunu da en net olarak serinin yeni oyunu çıktığı zaman görebileceğiz efendim.