FIFA 21: Kariyer modu için takım önerileri

Kariyer modunda seçeceğiniz takımla, bu maceranın eğlencesini katlamak sizin elinizde.

FIFA serisinin oldukça eğlenceli ve oynaması vakit alan oyun seçenekleri bulunur. Bu seçeneklerden bir tanesi de kariyer modudur. Bir teknik direktör olarak hem takımımızın sahadaki performansı, hem de bir menajer olarak kulübümüzün mali konularıyla ilgilendiğimiz bu oyun modunda uzun vakitler geçirmek mümkündür. Okumakta olduğunuz rehber yazısında ise FIFA 21 oyununda bahsettiğimiz seçeneği deneyimlemek isteyenler için takım önerilerinde bulunacağız. Oyun tarzınıza göre pek çok farklı takımla mücadeleye başlayabilir, birbiriyle aynı olmayan amaçların üzerine gidebilirsiniz. Öte yandan, bu futbol oyununun detaylı bir inceleme yazısını internet sitemizin üzerinden okuyabilirsiniz.


FIFA 21 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


FIFA 21

FIFA 21 oyununun kariyer modunda neler yaparız?

Takım önerilerimize geçmeden önce, FIFA serisine ve bu oyun moduna uzak olan okurlarımız için bazı bilgiler vermek istiyoruz. Vereceğimiz bilgilerin içeriklerinde, FIFA 21 oyunundaki kariyer modunda neler yaptığımız başta olacak. Bununla birlikte, nasıl bir kariyer modu bizi daha fazla heyecanlandırır sorusunun üzerine gideceğiz. Bu sayedeyse, kariyer modu için takım seçerken hangi kriterleri göz önüne almamız gerektiğine dair fikirlerimiz de ortaya çıkmış olacaktır. Tüm bu bilgilere geçmeden önceyse, kısaca kariyer modunun içeriğinden bahsedelim izninizle.

FIFA 21 oyununda yer alan kariyer modu, bir takım seçerek sahada ve masa başında yönettiğimiz bir seçenektir. Kariyer modunda, oynamamız gereken maçlarda kontrolü kendimiz sağlayabildiğimiz gibi, bu maçların otomatik olarak oynanmasını da tercih edebiliriz. FIFA 21 ile birlikte gelen yeni özelliklerin doğrultusunda, otomatik olarak oynatılan maçlara müdahale ederek kontrolü yer yer ele alabiliriz. Takımımızdaki futbolcuları geliştirme imkanının bulunduğu bu oyun modunda, oyuncuların yaşlarına göre değişen değerleri gibi unsurlara da dikkat etmek durumunda kalırız.

Kariyer modunda dikkat edilmesi gereken pek çok unsur olduğu gibi seçtiğimiz takımla birlikte bir nevi bu seçeneğin ilerleyişini de tercih etmiş oluruz. Dilersek, yıldızlarla dolu bir kadroyu daha yükseklere taşımak ve başarısını tekrarlamasını sağlamak için çabalayabilir, dilersek de adını bile duymadığımız bir futbol kulübünü alarak bu kulübü dünya çapındaki takımların arasına sokmak isteyebiliriz. Takım seçimimiz, kariyer modundaki ilerleyişimizi etkileyen temel unsur olacaktır. Bu sebepten ötürü, FIFA 21 oyununun kariyer modunda takım seçerken her şeyden önce ne yapmak istediğimizi bilmemiz gerekmektedir.

Güçlü takımlar seçtiğimizde nasıl hedeflerimiz olur?

Futbol oyunlarını deneyimleyen hemen herkesin yıldız oyuncuları kontrol etmek istemesi hayli normaldir. Diğer oyunculardan; daha hızlı, daha iyi şut çekebilen, daha iyi pas atabilen, pek çok farklı gelişmiş özelliği bulunan ve kendine özgü yetenekleri olan bu yıldız oyuncuları kullanarak rahatlıkla başarılı sonuçlar elde edilebilir. Öte yandan, FIFA 21 oyunundaki kariyer moduna başlarken seçilebilen takımlar için bir kısıtlama bulunmaz. Dolayısıyla, dileyen herkes güçlü takımları seçerek bu yıldız oyuncuları deneyimleme şansına erişebilir.

Sizler de yüksek hedefler peşinde koşmak, yıldız oyuncuları doğrudan kontrol etmek, yüksek ekonomiye sahip olan takımlarla menajerlik deneyimi yaşamak istiyorsanız, FIFA 21 oyunundaki güçlü olan takımları tercih edebilirsiniz. FIFA serisini oynamaya yeni başladıysanız bu tercih mantıklı olacaktır. Bahsi geçen seriye dair deneyiminiz varsa bile güçlü takımları tercih edip zorluk seviyesini yukarılara çekerseniz de eğlenceli vakit geçirmeniz mümkündür. FIFA 21 oyununun kariyer modunda hangi takımları tercih edersem güçlü bir takım seçmiş olurum sorunusun yanıtını merak ediyorsanız, kısaca bu soruyu da yanıtlayalım.

Futbolcularının ortalama değerlerine göre FIFA 21 oyunundaki en iyi takımların; Barcelona, Real Madrid, Liverpool, Manchester City ve Bayern Munich olduğu görülmektedir. Bu takımları tercih ettiğinizde fazlaca sayıdaki yıldız oyuncuyu kontrol etme ve rahat bir ekonomik sistemle karşılaşırsınız. Öte yandan; Juventus, PSG, Atletico Madrid, Tottenham ve Chelsea takımlarını da seçerseniz, yine yıldız oyuncularla dolu takımları yönetme imkanına erişirsiniz. Ayrıca, seçtiğiniz takımı mali açıdan rahatlatmak istediğinizde bu yıldız oyunculardan bir tanesini satmanız bile takımınızı ekonomik açıdan oldukça rahatlatacaktır.

Kendi tuttuğumuz takımları seçmek daha eğlenceli olabilir

FIFA serisindeki kariyer modunu ülkemizde uzun süredir oynayanların, Türkiye Ligi bu seriye geldiğinde mutluluk duyduklarını tahmin ediyoruz. Gerçekten de Türkiye Süper Lig takımlarının bulunması ve ülkemizdeki büyük bir çoğunluğun bu takımların taraftarı olması bir avantaj. Kariyer modunda, kendi tuttuğu takımı seçebilmek de oldukça keyifli sonuçlar ortaya çıkartacaktır. Aynı zamanda, kendi tuttuğu takımı seçebilen bir oyuncunun bazı avantajlara sahip olacağını da söyleyebiliriz. Bu avantajların başında ise takımdaki çoğu oyuncunun tanınmasını sayabiliriz.

Yakından takip etmediğiniz yabancı bir takımı seçtiğinizde, takımdaki oyuncuları tanımak için ihtiyacınız olacaktır. Her bir oyuncunun yaşını, gelişimini, takıma olacak katkısını analiz etmeniz zaman alabilir. Kendi tuttuğunuz takımı seçtiğinizdeyse, alışma sürecini en aza indirebilir ve takımınızın ideal düzenini kısa sürede kurabilirsiniz. Eğer dört büyük takımın taraftarıysanız işiniz biraz daha kolaydır. Böylelikle, Türkiye Süper Lig için üst düzeyde bir kulüp yönetmiş olursunuz ki kadro anlamında da rahat bir hareket imkanı kazanırsınız.

Dört büyüklerin dışında bir takımı destekliyorsanız, bir de tuttuğunuz takım fazla güçlü değilse de şanslı sayılabilirsiniz. Fazla güçlü olmayan bir Anadolu takımıyla Türkiye Süper Lig için mücadele edebilir, bu takımlarla ligde kalma mücadelesi verebilir, küçük başarılarla bile sevinebilirsiniz. Güçsüz bir takımı ilerletmenin de ayrıca keyifli yanları olduğunun altını çizelim. Düşük bütçelerle satın aldığınız oyuncuların ortalamalarının artması, genç oyuncuların yükselmesi ve tüm bunların sizin idarenizde olması bambaşka bir FIFA 21 deneyimini size tattıracaktır.

FIFA 21 oyunundaki kariyer modunda seçilebilecek olan ilgi çekici takımlar hangileridir?

Kariyer modunda tercih edebileceğiniz ve eğlence oranını yükseltecek çok sayıda takım vardır. Bu takımları kendi tercihinizle bulmanız sizin için en tatmin edici deneyim olabilir. Yine de bizler bazı takımları sizler için önereceğiz ve bu takımlarla oynamanın neden eğlenceli olabileceğini belirteceğiz. Öncelikle, güçsüz bir takımı seçerek bu takımla ilerlerken takımdaki oyuncuları araştırmanızı öneririz. Takımınızda, genç ve gelişmeye müsait olan oyuncular varsa, kariyer modu sizin için çok daha eğlenceli bir alan haline gelecektir.

Dünya çapında bazı otoritelerin önerdiği futbol kulüplerini bizler de burada dile getirmek istiyoruz. Bunlardan bir tanesi, Fransa 1. Ligi’nde yer alan Red Star FC olacak. Oldukça ilgi çekici formaları olan bu kulüple birlikte, Fransa için PSG ile amansız bir mücadeleye girebilirsiniz. İngiltere Premier Lig için de Fulham gibi toparlanmaya çalışan takımlarla mücadele etmeniz heyecan verici olabilir. Birleşik Krallık topraklarında uzun ve zorlu bir macera yaşamak istiyorsanız da Harrogate Town gibi oldukça güçsüz bir takımı tercih edebilirsiniz.

Bu takımı seçtiğinizde, İngiltere macerasına en geriden başlayıp yükseldikçe tatminkar bir deneyime imza atmış olursunuz. Öte yandan, Manchaster United gibi yıllardır başarılı sonuçlara hasret kalmış kulüpleri de tercih edebilirsiniz. Kadrolarında pek çok yıldız oyuncu olmasına rağmen başarıya ulaşamayan bu tarzdaki kulüplerle de eğlenceli bir FIFA 21 deneyimine imza atmanız mümkündür. Öte yandan, Shalke 04, Milan gibi zorlu liglerde mücadele eden fakat başarıya hasret kalan takımları tercih etmeniz de kariyer modundan alacağınız verimi arttıracak unsurlardan olabilir. Belirttiğimiz gibi farklı tercihler yaparak kendiniz için en uygun takımı bulmak sizin de elinizdedir.