FIFA 21: FIFA Ultimate Team için en başarılı takım nasıl kurulur?

FIFA Ultimate Team için neler yaparak en iyi takımı kurabiliriz sorusunu yanıtlıyoruz.

Gerçek hayatta güçsüz olan kadrolardan şampiyon takımlar oluşturmak uzun zaman alabilir. FIFA 21 oyununda yer alan FIFA Ultimate Team modundaysa bu amaca ulaşmak o kadar da zor olmaz. Bu rehber yazısında, bahsi geçen oyun modunda en başarılı takımı kurmak için neler yapmanız gerektiğine dair bazı tavsiyelerde bulunacağız. Sizlerle paylaşacağımız taktikler ve ipuçları doğrultusunda, kısa süre içerisinde başarılı bir takım oluşturma şansını yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda, kazandığının jetonların bu tavsiyeler sayesinde boş yere kullanmanızı engellemeyi amaçlıyoruz. Siz de FIFA Ultimate Team ile sizi başarıya ulaştıracak takımlar kurmak istiyorsanız, alt satırlarımıza göz atmanızı öneriyoruz.


FIFA 21 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


FIFA 21

FIFA 21: FIFA Ultimate Team ile doğru adımlarla yola çıkmalıyız

FIFA Ultimate Team, mantıklı hareket edilmesi gereken bir oyun modu olduğu gibi, şansın da ön plana çıktığı unsurların bulunduğu bir yapıya sahiptir. Şansımızın yardımıyla yıldız oyuncular kazanabilir ve bu oyuncuların üzerine takımlar inşa edebiliriz. Bu ihtimal oyunun şeklini oldukça değiştirmesine karşın gerçekleşmesi düşük ihtimalli bir seçenektir. Süper yıldız kategorisinde olmasa da değerli oyuncular ise bu oyun modunu oynadıkça karşımıza çıkacaktır. Dilerseniz öncelikle, şanssız çekilişler yapacağımızı varsayarak, düşük ortalamalara sahip olan oyunculardan oluşan kadrolarımızla nasıl bir yol izleyeceğimize bakalım.

Başlangıç adımları, hayatın pek çok alanında olduğu gibi FIFA Ultimate Team için de gayet önemlidir. FIFA 21 oyununda yer alan bu oyun moduna başlarken, menülerde gezinmenizi ve görevler kısmına biraz detaylıca göz atmanızı öneririz. İlk adımlarımızda, mümkün olduğu kadar hediye kazanmaya ve paketler elde etmeye çalışmak mantıklı bir adım olacaktır. Ne olursa olsun, paketler kazandıkça elde ettiğimiz kadromuz, bize ilk verilen kadrodan daha güçlü olur. Aynı zamanda, hediye olarak jetonlar kazanabilirsek bunları da transfer pazarında kullanarak kadromuzu güçlendirecek oyuncuları takımımıza katabiliriz.

Pek çok video oyununda olduğu gibi FIFA Ultimate Team modunda da fazlaca müsabakalara çıkmak vasıtasıyla kazançlarımızı arttırırız. Takımınızı ayakta durabilir bir hale getirdiğinizde, zorluk seviyesini seçebildiğiniz bir tekli oyunculu seçenek olan Squad Battles kısmına göz atabilirsiniz. Burada kazandığınız puanlar, attığınız goller size anlık ve haftalık olarak kazançlar getirir. Aynı zamanda, sezon sisteminde ilerleme kaydettiğinizde kazandığınız ödüllerle en başarılı takımı kurma yolunda önemli adımlar atmış olursunuz. Takımınızdaki oyuncuların ortalamaları arttıkça, gerçekleştirebileceğiniz teknik hamlelerin çeşitliliği de artacaktır.

Ana kadromuzu oluştururken nelere dikkat etmeliyiz?

FIFA Ultimate Team modunda başarılı bir takım oluşturmak için yalnızca yıldız oyunculara sahip olmak çoğu zaman yetmeyebilir. Yıldız oyunculara sahip olduğumuzda bile etrafındaki yapıyı doğru oluşturmak bize başarıyı getirecektir. Hal böyle olunca, takım kurarken dikkat etmemiz gereken bazı unsurlar karşımıza çıkar. Bu unsurların en önemlileri arasında takımımızın dizilişi ve kimyası yer alır. Takım kimyası, oyuncularımızın birbirleriyle uyumluluğuyla alakalı bir değerdir. Takımımızdaki oyuncuların; ülkeleri, oynadıkları ligler, pozisyonları, bulundukları takımlar gibi etkenler takım kimyasını doğrudan etkiler.

Takım kimyasıyla ilgili sorunlar yaşamamanız ve bu durumu en kısa sürede sonuca ulaştırmanız için takımınızı aynı ligin oyuncuları arasından oluşturmanızı önerebiliriz. Doğru pozisyonlarda oynatılan aynı ligin oyuncularından oluşan bir kadro, maksimum takım kimyasına sahip olacaktır. Lig seçimini ise popüler olan Avrupa futbol liglerinin arasından yapabilirsiniz. Takımınızda, 85 ortalama ve üstünde bir oyuncu bulunuyorsa, kafanızın karışmaması açısından bu oyuncunun oynadığı lige göre bir kadro oluşturabilirsiniz. Kadronuzun yan parçalarını ise transfer pazarı vasıtasıyla doldurmanız gerekebilir.

Uzun süre FIFA Ultimate Team modunu oynamayı düşünüyorsanız, transfer pazarından alacağınız oyuncular için yüksek miktarda jeton harcamamanızı öneririz. Tek bir oyuncuya çok yüksek miktarlar harcamak yerine, 1000 jeton civarına 80 ile 83 ortalamaya sahip oyunculardan fazla sayıda satın alabilirsiniz. Satın aldıklarınızdan daha yüksek ortalamaya sahip olan oyuncuları ise çeşitli oyun seçeneklerinden kazandığınız paketler vasıtasıyla ulaşmanız mümkündür. Üst kısımda, kimya konusunda söylediklerimize paralel olarak para harcayacağınız oyuncuların aynı ligden olmasına dikkat etmelisiniz.

Takımımızı hangi kriterlere göre desteklemeliyiz?

Kadromuzda kaliteli oyuncular bulunmasıyla birlikte bu oyuncuları belirli unsurlarla desteklememiz gerekebilir. Örneğin, saha dizilimi, teknik direktör gibi etkiler de başarılı sonuçlar almamızı etkileyen faktörlerin arasındadır. Rahat oynayabildiğimiz ve oyuncularımıza uygun olan saha dizilimini kullanmamız bize başarıyı getirir. Oyun tarzınıza ve oyuncularınıza en uygun saha dizilimini bulana kadar farklı dizilim şekillerini deneyebilirsiniz. Maçları kazanırken en çok rahat ettiğiniz saha diziliminde karar verip bu dizilim üzerinden de ilerleyebilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse, 4-5-1 şeklinde bir dizilim kullandığınızda, bu dizilimi hızlı kanat oyuncularıyla desteklerseniz başarılı bir sonuç alabilirsiniz. FIFA 21 oyununda, hızlı ataklar yapmak suretiyle daha kolay goller atılabilir. Hızlı kanat oyuncularıyla rakip kaleye doğru koşarken arka direğe doğru yine hızlı bir oyuncunuz kat ediyorsa, bu oyuncuya pas vererek kolay goller atabilirsiniz. Tabii oyun tarzınıza göre farklı dizilimleri, farklı oyuncularla desteklemek sizin elinizdedir. Transfer pazarı vasıtasıyla takıma alacağınız oyuncularda arayacağınız özelliklerin oyun tarzınıza uygun olmasını tavsiye ederiz.

Teknik direktörünüzün liginin, oyuncularınızın ligleriyle aynı olması da takım kimyasını arttıran bir etkendir. Elinizdeki teknik direktörlerin liglerini değiştirmek istediğinizde, teknik direktörler için hazırlanan ögeleri kullanabilirsiniz. Böylelikle, yeni bir teknik direktör için fazladan ödeme yapmanız gerekmez. Rehber yazısı boyunca belirttiğimiz gibi hediye olarak kazandıklarınızı değerlendirmeniz, FIFA Ultimate Team modundaki ilerleyişiniz ve kazançlarınız için faydalı bir unsurdur. Yeterli sayıda jeton biriktirdiğinizde, takımınıza önemli yarar sağlayacak olan ve takımınızla aynı ligde olan yüksek ortalamalara sahip yıldız oyuncuları transfer edebilirsiniz.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x