Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

FIFA 20: Kariyer modundaki yeniliklerin detayları

FIFA 20 oyunuyla birlikte bu serideki Kariyer moduna eklenen yeniliklere göz atıyoruz.

Sevilen futbol oyunu serisinin yeni oyunu olan FIFA 20, günümüzde belki FIFA Ultimate Team ve çeşitli çevrim içi oyun modlarıyla ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte, bahsettiğimiz serinin bazı tutkulu hayranları, Kariyer moduyla tekli oyunculu olarak ilerlemeyi tercih ederler. Bu oyun modu, eski popülerliğini kaybetmesine karşın her sene FIFA serisinin yeni oyunuyla birlikte gelir ve yenilikler içerir. Bu rehber yazısında, FIFA 20: Kariyer modundaki yeniliklerin detaylarından bahsedeceğiz. 


FIFA 20 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

FIFA 20 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, FIFA 21 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


FIFA 20

FIFA 20: Kariyer modunda oyuncularla sohbetler başlıyor

Geneline baktığımızda FIFA 20 oyununun yeniliklerden en az nasibini alan oyun modu olduğunu söyleyebiliriz. Genel yapısı serinin önceki oyunlarıyla aynı olan bu oyun modunda, menajer ya da futbolcu olarak kariyerimize başlangıç yapabiliyoruz. Bir futbolcu olmayı tercih ederseniz, oyun sizi ülkenizin takımlarından bir tanesine otomatik olarak transfer ediyor. Burada gösterilen başarılar neticesinde daha iyi takımlara geçiş yapmaya çalışıyoruz.

Bize göre, FIFA 20 oyunundaki Kariyer modunun daha eğlenceli bir seçeneği olan menajerlik kısmıysa, biraz daha detaylı bir yapıyla karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz senelere göre öyle büyük yeniliklerin bu oyun moduna eklendiğini ne yazık ki göremiyoruz. Önceki senelerde seriye eklenen oyuncu transfer görüşmeleri benzer bir yapıda devam ediyor. Transfer etmek istediğimiz oyuncuların hem kulübüyle hem de kendisiyle oturup, kızgın pazarlıklara girişiyoruz.

Oyuncularla ilgili yeniliklerden birisi nedir diye sorulacak olduğunda, artık oyuncuların teknik direktörle daha fazla diyaloğa girdiği yanıtını verebiliriz. Eğer menajer kariyeri oynuyorsanız, takımınızdaki oyuncuların sık sık kapınızı tıklattığını göreceksiniz. Bu oyunculara verilen yanıtlar, oyuncunun morali gibi değerlerini etkileyecektir. Benzer şekilde, diyalog mekaniklerinin bu oyun modunun pek çok alanında rastlanacağını da söyleyelim. Verilen yanıtlara dikkat edilmesi gerekiyor.

Görsel eşyalar, kariyer modunu da etkisi altına alıyor

Günümüzdeki pek çok video oyunu türünde, görsel unsurların veya başka deyişle kozmetik ögelerin bulunduğundan muhtemelen haberdarsınızdır. Oyunların, oynanışına etki etmeyen bu görsel unsurlar, yalnızca görüntü olarak oyuncuların farklı olmalarını sağlarlar. FIFA 20 oyunundaki Kariyer modunda da benzer durumların etkisini görüyoruz. Artık, teknik direktörümüzün dış görünüşünü kendimiz seçebiliyoruz. 

Burada, dış görünüş demişken karakterin sakalı-bıyığı akıllara gelmesin. Kontrol ettirdiğimiz ve bizi temsil eden teknik direktörlerin görünüşleri, önceki FIFA oyunlarında da az çok seçilebilmekteydi. Serinin yeni oyunuyla birlikte bu seçimlerin arttırıldığını söyleyebiliriz. Teknik direktörün cinsiyetinden, görüntü detaylarına kadar ayarlamak yapmak artık mümkün oluyor. Yalnızca, yüz yapısındaki farklılıkların arttırıldığını zannetmeyiniz.

Bundan böyle Kariyer modunda kontrol ettiğimiz karakterin dış görünüşüne de eklemeler yapabiliyoruz. Spor bir giysi mi, kulübümüzün armasının olduğu bir ceket veya tişört mü giydirmek istiyorsak, menajerimizi bu giysilerle donatabiliriz. Bir diğer deyişle, FIFA 20 oyununun diğer pek çok oyun modunda karşımıza çıkan görsel unsurlar, kısmen de olsa Kariyer moduna girmiş vaziyetteler.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x