Far Cry 6, 25 Mayıs 2021 tarihini hedefliyor olabilir

Şubat 2021 içerisindeki çıkış gününden ertelenmiş olan Far Cry 6, yeni tarihi ile karşımıza çıktı.

Ubisoft, geride bıraktığımız birkaç ay içerisinde bazı oyunlarını ertelemişti. Bu oyunlardan bir tanesi ise Far Cry 6 idi. Normalde bu oyunun Şubat 2021’de çıkacak olması bekleniyordu ama Ubisoft, planların değiştiğini ve artık oyunun bir sonraki mali yıla ertelendiğini belirtmişti. Bu da demek oluyordu ki oyun, 1 Nisan 2021 ile 31 Mart 2022 tarihleri arasında çıkacaktı. Tarih aralığı bu kadar geniş olunca, oyuncular biraz korkmuştu ama sızdırma bilgiler için son zamanlardaki en sağlam kaynak olan Microsoft Store, oyuncuları bir nebze olsa da rahatlattı efendim.

Far Cry 6

Far Cry 6 için çok beklememize gerek kalmayacak

Far Cry 6 oyununun Microsoft Store üzerindeki sayfası güncellendi ve bu güncelleme ardından da ortaya bir çıkış tarihi çıktı. Bu çıkış tarihi ise 25 Mayıs 2021 idi. Eğer bu tarih doğruysa, oyunun dört aylık bir erteleme almış olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bahsi geçen tarihin pek yer tutucu olduğunu da düşünmüyoruz; yer tutucu olarak genelde Haziran 2021’in son günleri kullanılabilirdi. Ayrıca bu oyunun Deathloop ile neredeyse aynı zamanda piyasaya sürülecek olması da bazı oyuncularını kafa karışıklığına sokabilir. Tabii ki Deathloop, bu oyun kadar beklenmiyor olabilir ama yine de kendisi iddialı bir yapıt.

Ubisoft, COVID-19 yüzünden pek de iyi bir dönem geçirmiyor. Binlerce çalışanı olan böylesine dev bir şirketin zaten normal şartlar altında bile çalışabilmesi oldukça zor ve kompleks bir yapıda iken işlerin içine bir de COVID-19 girince, oyunların ertelenme haberleri arka arkaya gelmeye başladı. Daha önce birkaç kez ertelenmiş olan Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine ve daha duyurusu yeni yapılmış olan Far Cry 6, başlığımızdan da görebileceğiniz üzere COVID-19 yüzünden ne yazık ki ertelendi. Yalnız, ertelenen oyunlar sadece bunlarla sınırlı kalmadı ve adını senelerdir duymadığımız bir başka oyun da ertelendi.

Far Cry 6 oyununun orijinal çıkış tarihi 18 Şubat 2021 idi. Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine oyununun ise en geç 31 Mart 2021 tarihinde piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Şimdi, iki oyun da Ubisoft şirketinin 2021-2022 mali yılı içine ertelendi. Yani, iki oyun da 1 Nisan 2021 ile 31 Mart 2022 tarihleri arasında piyasaya sürülecek. İki oyun için planlanan en geç tarih, yine de 2022 senesini görmeyecek; 30 Eylül 2021 olacak. Yalnız, ertelenen oyunlar, bu ikisi ile bitmedi ve Ubisoft, halihazırda vermiş olduğu ertelenme haberlerinin üzerine yeni bir rapor yayımladı. Bu raporlarda da iki farklı oyundan bahsedildi.

Mavi Kol
Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x