Oldukça büyük bir beğeni toplayan Far Cry 5 oyununun son güncellemesiyle birlikte önemli bir sorunu barındırdığı ortaya çıktı. Güncellemenin temel amacı; çevrim içi çok oyunculu modlarda görev ilerlemesi ve genel oynanışla ilgili birkaç sorunu çözmekti ama bir sıkıntı hâlâ çözüme kavuşturulmuş değil. Daha doğrusu bu sıkıntıya dair belirsizlik sürüyor, bu yüzden ortada bir çözüm yok. Oyunun tek kişilik kısmını bitiren oyuncular, hemen her oyunda karşılaşılan emeği geçenler ve teşekkür kısmından kurtulamıyorlar. Oyunun her açılışında, bu kısım yeniden izlenilmek zorunda bırakılıyor. Bazı YouTube içerik üreticileri sıkıntılarını, videolar vasıtasıyla paylaştı. Sorunun, Ubisoft tarafından henüz net bir çözüme kavuşturulmamış olması da oyunun hayranlarının canını sıkıyor.

Far Cry 5

Oyun çıkışını gerçekleştirdikten kısa bir süre sonra, oyunun tekli oyuncu kısmını bitiren oyuncular, bahsettiğimiz hatayla karşılaşmaya başladılar. Özellikle PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında karşılaşılan sıkıntılı durum oyuncuyu yazıların aktığı ekrana bağlıyordu. Konuyla ilgili pek çok şikayet; forum sitelerinde ve sosyal medya platformlarında dile getirildi. Gelen şikayetlerde; oyun bittikten sonra yeniden başlatılmaya çalışıldığında emeği geçenler kısmıyla karşılaşmaktan kurtulamadıkları ifadeleri yer alıyordu. Bu kısım devam et seçeneği seçilse dahi; ana haritaya gelindiğinde de, hızlı seyahat seçeneğiyle farklı bir noktaya geçildiğinde de tekrarlanmayı sürdürmekteydi. Yazının tamamı bitmeden de kurtulmak mümkün olmuyordu.

Far Cry 5 oyununu bitirmek için bir kez daha düşünün

Her seferinde oyuncuların bu kısmı izlemek zorunda kalması bir yana, Far Cry 5 oyununun geliştirilme aşamasında o kadar çok emeği geçen kişi var ki, yazıların hızlı ilerletilmesi dahi dakikalarca sürüyor. Oyunu her açışta bu işkenceye maruz kalmak da haliyle oyuncuları bezdiriyor. Bir ümitle yeni gelen Far Cry 5 oyununun 1.04 güncellemesinin bu sorunu çözeceği bekleniyordu lakin henüz net bir sonuca ulaşılmış değil. Gelen güncelleme notları çok belirsiz ve içeriğinde bu sorunun çözüldüğüne dair ifadeler yer almıyor. Video oyunu basınının önemli isimlerinden Kotaku tarafından; konuya açıklık getirilmesi için oyunun yayıncısına mail atıldığı ancak geri dönüş alınmadığı bildirildi.

Tüm bu gelişmelerden sonra oyundaki aksaklığın düzeltildi bildirildi ama yine küçük bir soru işareti bulunuyor. Bu sorunla, oyunu sonradan alanlar hiç karşılaşmadı, en baştan oyuna başlandığı takdirde de karşılaşılmadı ancak hatanın oluştuğu kişilerden olumlu bir yorum henüz gelmedi. Ubisoft forumlarında da destek ekibindeki birisinin, en son yamanın bu hatayı düzelttiğini söylediği iddia edildi. Yine de henüz net bir çözüm alındığı görülmemekle birlikte bazı kullanıcıların farklı hatalarla karşılaşıldıklarına rastlanıyor.

Etiketler: