Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Far Cry 5, Ubisoft için bu neslin en çok satan oyunu oldu

Sadece Far Cry 5 hakkında değil Tom Clancy's The Division 2 ve çok daha fazla oyun hakkında da raporlar yayımlandı.

Sizlere biraz önce sunduğumuz bir haberde, Ubisoft şirketinin geçen mali sene için yayımladığı raporlardan bahsetmiştik. Bu raporlar, daha çok ertelenen ve çıkacak oyunlar hakkındaydı. Bu haberimizde ise halihazırda piyasada olan oyunlardan bahsedeceğiz. Mesela, haberimizin devamında Far Cry 5 oyununun Ubisoft için bu neslin en çok satan oyunu olduğunu belirteceğiz sizlere.

Far Cry 5

Far Cry 5, büyük başarılarına devam ediyor

Ubisoft tarafından açıklanan verilere göre kendileri şu an 100 milyon benzersiz PC ve konsol oyuncusuna sahip. Bu kadar oyuncunun 45 milyon kadarı da Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oynuyor. Şirketin açıklamalarına göre bu video oyunu, piyasada olduğu süre boyunca şirkete 1.12 milyar dolarlık bir kazanç sağlamayı başardı.

Tüm bunların haricinde, Assassin’s Creed Odyssey oyununun 2019 senesinin son çeyreğinde başarılı bir performans gösterdiğini; Assassin’s Creed Origins oyununun da rekor sayıda oyuncu etkileşimine sahip olduğu açıklandı. Bunların yanında, Far Cry 5 oyununun da bu nesilde en çok satan Ubisoft oyunu olduğu açıklandı. Bu nesilden kasıt ise Xbox One ve PlayStation 4 nesli oluyor efendim.

Bu sırada Tom Clancy’s The Division 2 isimli video oyunu da unutulmadı. Ubisoft ekibinin açıklamalarına göre Tom Clancy’s The Division 2, Uplay üzerindeki satışlarını önceki oyuna göre 10 kat yükseltti ve oyun içinde ek paket ve sezonluk geçiş ögelerinde de rekor sayıda etkileşim keşfedildi. Tüm bu verilere bakacak olursak, Ubisoft şirketinin çok uzun bir zaman boyunca çevrim içi servis tipi oyunlar üreteceğimi sizlere söyleyebiliriz.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir