Orijinal olarak 2012 yılında piyasaya sürülmüş olan Far Cry 3, şimdi Far Cry 3: Classic Edition adı altında PC, Xbox One ve PlayStation 4 sahiplerine sunuluyor. Tabii oyuna sahip olmak, tahmin edildiği kadar kolay değil. Bu oyunu deneyimleyebilmek için öncelikle Far Cry 5 için Season Pass satın almış olmanız gerekiyor.

Far Cry 3: Classic Edition

Far Cry 3: Classic Edition, bazı Far Cry 5 sahiplerine sunuldu

Oyunun bahsetmiş olduğumuz bu yeni sürümü, 29 Mayıs 2018 tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One platformları üzerinde Far Cry 5 oyununun Season Pass sahiplerine ücretsiz bir şekilde sunuldu. Bu ögeye sahip olmayanlar için de oyun yaklaşık 1 ay sonra, yani 26 Haziran 2018 tarihinde yalın olarak marketlerdeki yerini alacak.

PlayStation 4 ve Xbox One sahipleri için böylesine güzel bir fırsat sunan Ubisoft ekibi, PC sahiplerini de unutursa olmazdı. Çünkü aynı tarihte standart Far Cry 3 oyunu ücretsiz bir şekilde sunulacak PC sahiplerine. Ancak Ubisoft ekibinin tek bir şartı var: O şart da PC üzerinde Far Cry 5 – Season Pass sahibi olmak. Sonuç olarak Ubisoft, Far Cry 5’in satışlarını artırmak için iyi bir taktik geliştirmiş diyebiliriz. İlerleyen dönemlerde de bu tekniğin ne kadar başarılı olabildiğini göreceğiz.

Bildiğimiz üzere Far Cry 3, serinin bir önceki oyunundan yaklaşık 4 yıl sonra, 29 Kasım 2012 tarihinde, Ubisoft tarafından geliştirilip, piyasaya sürülmüştür. Serinin diğer oyunları gibi o da çıktığı döneme damgasını vurmuş, oyuncuların büyük beğenisini toplamıştı. Gelişen teknoloji ve oyun motorlarıyla da proje yeniden ele alınmıştı. Daha iyi grafikli bu sürüm geçtiğimiz gün oyunculara Far Cry 3: Classic Edition adı altında sunuldu.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Heval Deniz Kaya

Müzisyen, gamer, prodüktör. Yazılar yazıp Mavi Kol'a yollar, yemek yer, su içer...

Tüm yazıları göster