Teknoloji dünyasında güç dengelerine göre taşların yer değiştirdiğini farklı alanlarda görüyoruz. Bazen önemli yöneticiler bazense tüm bir geliştirici ekip, güçlü bir yapının bünyesine katılabiliyor. Sizlerle paylaşacağımız haberimizde de böyle bir durum söz konusu. Bir sosyal medya platformundan çok dev bir şirket haline gelen Facebook, geliştirdikleri Beat Saber oyuyla dikkat çeken Beat Games ekibini satın aldı.

Facebook, Beat Games ekibini bünyesine kattı

Facebook, Beat Saber oyununu destekleyecek

Geçtiğimiz günlerde Facebook şirketinin AR/VR başkanı olan Mike Verdu bir açıklama yazısı yayımladı. Bu yazıya göre, haber yazımızın başlığından da anlaşılacağı üzere Beat Games ekibi, bundan böyle Facebook bünyesindeki Oculus Studios ekibine katılacaklar. Haberimize konu olan duyuruyu kaleme alan Mike Verdu; bu satın alımın herhangi bir baskı oluşturmayacağını, Beat Games ekibinin işlerine devam edeceği ifade etti.

Bazı okurlarımızın konuya uzak kalabileceği ihtimaliyle bir açıklama ekleyelim dilerseniz. Şöyle ki Beat Saber bir VR oyunudur. Çeşitli platformlarda yer alan bu VR oyunu, geçtiğimiz dönemlerde oldukça büyük ilgi çekmişti. Müzik ile sanal gerçeklik teknolojisi oldukça uyumlu ve eğlenceli bir biçimde harmanlayan Beat Saber oyununun pek çok hayranı bulunmaktaydı.

İşte bu eğlenceli oyunu geliştiren Saber Games ekibi de Facebook şirketinin VR tarafındaki gücü olan Oculus Studios ekibine dahil edildi. Bu arada, satın alma işleminin ardından video oyunu dünyasında bazı sıkıntılı seslerin yükseldiğini belirtelim. Üst kısımda belirttiğimiz gibi Mika Verdu, bunun bir ele geçirme olmadığını; Facebook olarak Beat Saber oyununu daha iyi yerlere getirmeye çalışacaklarını, daha fazla müzik ve lisans hakkını elde edeceklerini ve geliştirici ekibin işlerine karışmayacaklarını ifade etti.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster