Fable, eski ve yeni fikirleri içerisinde bulunduran bir oyun olacak

Fable, Xbox Game Studios çatısı altında yer alan en kaliteli video oyunlarından bir tanesi olacak.

Birkaç senelik söylentiler ardından yeni bir Fable oyununun duyurusunu sonunda aldık. Bu duyuru, geçtiğimiz haftalar içerisinde gerçekleştirilen Xbox Games Showcase 2020 etkinliği sırasında gelmişti. Yalnız, duyuru sırasında oyun hakkında pek bir bilgi sahibi olamamıştık. Şimdi ise Xbox Game Studios tarafının başkanı olan Matt Booty, bahsi geçen yapıt hakkında yeni açıklamalar ile oyuncuların karşısına çıktı. Bu kişi tarafından yapılan açıklamalara göre markanın yeni oyunu, bu efsanevi seri için efsanevi bir başlangıç olacak. Ayrıca bu oyunun içerisinde markanın kökenindeki eski fikirler ile daha modern olan fikirler de buluşacak.

Fable

Fable, güvenilir bir stüdyo tarafından geliştiriliyor

Matt Booty tarafından yapılan açıklamalara göre Fable gibi önemli bir markanın Playground Games ekibine verilmesinin çok önemli nedenleri bulunuyor. Bu nedenlerden ilgi, bahsi geçen stüdyonun çok detaylı ve gerçekçi açık dünyalar tasarlayabiliyor olması. Bu da geliştirilen yeni oyunun açık dünyasını maksimum kaliteye çekebilecek gibi görünüyor. Aynı zamanda Playground Games, bahsi geçen markaya karşı büyük bir sevgi de besliyor. İşte bu sebepten ötürü de yeni oyunun geliştirilme hakları Playground Games ekibine veriliyor. Daha önce Forza Horizon serisi üzerinde çalışmış bu ekip, mutlaka kaliteli bir proje üretecektir.

Matt Booty, Playground Games tarafından piyasaya sürülecek olan bu oyunun, Xbox Game Studios için en kaliteli yapıtlardan bir tanesi olacağına inanıyor. Ayrıca stüdyonun bu markaya olan bakış açısı da Matt Booty tarafından destekleniyor. Başkanın söylediğine göre Playground Games, markanın temel fikirlerine sahip ama aynı zamanda yeni fikirler de bu oyunun içerisine işlenecek. Bu sayede oyun, kendi köklerinden kopmayacak ama aynı zamanda da modern bir deneyim oyuncuların karşısına çıkacak. Açıkçası bu ekibin yeni oyununu bizler de merakla bekliyoruz ve bir sonraki gösterim için gün sayıyoruz.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x