eFootball Pro Evolution Soccer 2020: Lisans güncellemesi nasıl yapılır?

eFootball Pro Evolution Soccer 2020 oyununda birçok takımın ve oyuncunun lisansı bulunmuyor. Bu güncelleme ile o lisanslar oyuna eklenebilir!

eFootball Pro Evolution Soccer 2020 oyununun çok büyük bir problemi bulunuyor: Birçok takımın ve oyuncunun lisansı bulunmuyor. Bu lisans sorunu sayesinde o takımların gerçek formaları, isimleri ve logoları kullanılamıyor; oyuncuların ise gerçek yüz taramaları yapılamıyor. Bugün ise eFootball PES 2020 oyununa lisans güncellemesini PC ve PlayStation 4 üzerinde nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz.


eFootball Pro Evolution Soccer 2020 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

eFootball Pro Evolution Soccer 2020 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, serinin yeni oyunu ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


eFootball PES 2020 Lisans güncellemesi

eFootball PES 2020 oyununa lisans güncellemesi nasıl yapılır?

Alt başlıklarda, her platform için bahsi geçen güncellemenin nasıl yapılacağını sizlere anlatacağız. Bu güncellemeleri yaparken dikkatli olmanızı öneriyoruz; eğer ne yaptığınızı bilmiyorsanız, düşük bir ihtimal olsa da oyununuza, bilgisayarınıza veya konsolunuza zarar verebilirsiniz. Ayrıca bu güncelleme ardından stadyumlardan tutun da logolara kadar her şeyin lisanslanacağını belirtmek isteriz.

PlayStation 4 oyuncuları ne yapmalı?

Pro Evolution Soccer 2019 oyununda olduğu gibi bu sene de eFootball Pro Evolution Soccer 2020 için lisans güncellemesi PlayStation 4 platformunda yapılabiliyor. Hemen aşağıdan, bunu yeni oyunda nasıl yapabileceğinizi anlatacağız ama ekstra yardıma ihtiyacınız olabilir. Bu noktada da bizim sitemizin yorumlar kısmını ve Google gibi arama motorlarını kullanmaktan çekinmeyiniz.

 1. Bir USB cihazı edinin ve kendisini FAT32 şeklinde formatlayın.

 2. USB cihazınız içerisinde, “WEPES” isimli bir klasör açın.

 3. PES World gibi platformlardan, kendinize uygun bir lisans güncellemesi bulun.

  Örnek olarak sizlere PES World sitesi üzerindeki bu lisans güncellemesini gösterebiliriz.

 4. Bahsi geçen sitelerden indirdiğiniz dosyayı, WEPES klasörüne çıkartın.

  Eğer indirdiğiniz dosya, sıkıştırılmış bir halde gelmediyse, herhangi bir çıkartma işlemi yapmanıza gerek yok. İnen dosyası, direkt olarak o klasöre taşıyabilirsiniz.

 5. USB cihazını PlayStation 4 konsolunuza takın ve eFootball PES 2020 oyununu çalıştırın.

 6. Oyunun menülerinden öncelikle Edit, ardından Data Management, ardından da Import/Export sekmelerine tıklayın.

 7. Import Team seçeneğine tıklayın ve her şeyi seçin. Import Competitions için de aynı şeyi yapın ama Detailed Settings kısmını boş bırakın.

 8. USB dosyasındaki güncelleme, şimdi oyuna işlemeye başlayacak ve bu işlem süresi, güncellemenin boyutuna göre uzun sürebilir.

 9. Import/Export sekmesine tekrar gidin ve Import Images kısmına girin.

 10. Competition Emblems seçeneğine girin ve her şeyi seçin.

 11. Competition Category kısmından da gerekli logo ayarlamalarını yapın.

 12. Lisanslanmış eFootball Pro Evolution Soccer 2020 oyununun keyfini çıkartın!

PC oyuncuları ne yapmalı?

eFootball PES 2020 oyununa PlayStation 4 için güncelleme yapmak oldukça karışık görünebiliyor ama PC tarafında durum çok daha kolay. PC oyuncularının öncelikle PES World gibi internet sitelerini ziyaret edip, kendilerine uygun olan bir lisans güncellemesini indirmesi gerekiyor. Bu noktada da PES Patch sitesindeki bu güncellemeyi ve PTE Patch sitesindeki bu güncellemeye göz atabilirsiniz.

PC için gerekli güncellemeyi indirdikten sonra, her güncellemenin farklı bir yükleme yolu olabilir ama genelde karşınıza bir istemci çıkar ve o istemcide, yükleme yeri olarak asıl oyunun klasörünü göstermeniz gerekmektedir. Güncellemeyi o şekilde yükledikten sonra, oyunun menüsündeki Edit sekmesini kullanarak gerekli kontrolleri yapabilirsiniz.

Xbox One oyuncuları ne yapmalı?

PC ve PlayStation 4 platformlarında eFootball Pro Evolution Soccer 2020 oyununa lisans getirebiliyorsunuz ama aynı şeyi ne yazık ki Xbox One platformunda yapabilmek mümkün değil. Eğer bu video oyununu Xbox One üzerinde oynuyorsanız, ne yazık ki lisans güncellemesi yapamazsınız ve oyunu orijinal şeklinde oynamaya devam etmeniz gerekmekte.

Kurucu

2
Yorumlar

avatar
1 Yorum Konuları
1 Konu Cevapları
1 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Ali
Ziyaretçi
Ali

Merhaba,PS4 cihazın kırık olması gerekmiyor değil mi ?