eFootball Pro Evolution Soccer 2021: MyClub modunda ücretsiz olarak yıldız oyuncular nasıl alınır?

MyClub modunda yıldız oyunculara sahip olmak hiç de zor değildir.


Pro Evolution Soccer serisinin en sürükleyici oyun modlarından olan MyClub, bilindiği üzere takımınıza yıldız oyuncuları kazandırma amacının üzerine kuruludur. eFootball Pro Evolution Soccer 2021 oyunuyla mevcut yapısını devam ettiren MyClub modunda, mikro ödemeler kullanılarak çok sayıda yıldız oyuncu elde edilebilir. Bununla birlikte, gerçek para ödemeden, eFootball PES 2021 oyunundan kazandıklarımızla da çok sayıda yıldız oyuncuyu takımımıza katabilirsiniz. İnternet sitemizde bir inceleme yazısının yer aldığı bu oyundaki MyClub modunda, ücretsiz olarak yıldız oyuncuları nasıl kazanacağınızı merak ediyorsanız, yanıtını bu yazıda bulacağınızı söyleyerek devam edelim.


eFootball 2022 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


eFootball Pro Evolution Soccer 2021

eFootball PES 2021 oyunundaki MyClub modundaki yıldız oyuncular nasıl alınır?

Giriş kısmında anlattığımız durumun öncelikle ana hatlarıyla nasıl gerçekleşeceğini sizlere aktarmak istiyoruz. Pek çok okurumuz biliyordur fakat MyClub modundaki oyuncuların çekilişler vasıtasıyla kazanıldığını hatırlatmak isteriz. Dolayısıyla, bir ücret karşılığında istenilen oyuncular bazı istisnalar dışında doğrudan satın alınamaz. Bahsi geçen oyun modunda, ister yıldız bir oyuncuyu, isterseniz de ortalama değerdeki yeni bir oyuncuyu takımınıza dahil etmeniz için çekilişlere katılmanız gereklidir.

Bu çekilişlere, eFootball PES 2021 oyunundaki MyClub modunun ana menüsünde yer alan sözleşme kısmı vasıtasıyla gidilir. Sözleşme seçeneğine girdiğinizde, 5 başlığı bulunan bir menüye aktarılırsınız. Bu menüdeki seçenekler; temsilciler, yetenek avcısı, menajerler, kiralık sözleşme ve takas olarak sıralanırlar. Yeni oyuncuları ve dolayısıyla yıldız oyuncuları takıma katabilmek adına gireceğimiz çekilişler ise temsilciler kısmında bulunur. Diğer seçeneklerle de oyuncu alımı yapılabilir ama yıldız oyunculara ulaşmanın en kestirme yolu temsilciler bölümüne girmektir.

Temsilciler kısmına girdiğinizde karşınıza çıkan seçenekler zaman içerisinde güncellenirler. Burada, koleksiyoncu kutusu, özel temsilci, en iyi temsilci gibi farklı alanlar yer alır. Her bir alanda, birbiriyle aynı olmayan olasılıklarda çekiliş hakları bulunur. Şansınıza göre güçsüz oyuncuları veya yıldız oyuncuları bu seçeneklerdeki olasılıklar doğrultusunda seçebilirsiniz. Yalnız bazı seçeneklerde, kesin olarak yıldız oyuncuları kazanabilirsiniz. Bu kesin yıldız oyuncu çıkan çekiliş hakları ise özel temsilciler kısmında bulunurlar.

Yüzde yüz olarak yıldız oyuncu veren çekilişlere nasıl katılabiliriz?

eFootball Pro Evolution Soccer 2021 oyunundaki MyClub modunda, sıklıkla etkinlikler aktif olur. Bu etkinliklerde, büyük oranda yıldız oyuncular kazanacağınız çekilişlere girme hakkı kazanırsınız. Üst kısımda bahsettiğimiz özel temsilciler kısmı da bu etkinliklere dair çekilişlerin bulunduğu alandır. Genellikle bu çekilişlerde, altın veya siyah renkli toplarla gösterilen oyuncular kesin olarak kazanılabilir. Bu arada, altın renkli toplardaki oyuncular 80 ile 84 ortalama arasında, siyah renkli toplarda bulunan oyuncular ise 85 ortalama ve üstündeki ortalama değerlere sahiptirler.

Kesin olarak siyah top veren veya büyük oranda siyah top verip düşük miktarda altın rengi top veren çekilişler, futbol kulüpleri temalarıyla gelebilir. Bununla birlikte, bazı özel etkinlikler, derbiler, turnuvalar zamanında da bu çekiliş hakları belirttiğimiz alanda yerini alır. Bahsettiğimiz çekilişlerin genelinde benzer kuralları vardır. Kesin olarak siyah top renginde oyuncu veren çekilişlere, büyük olasılıkla 100 MyClub parası karşılığında girilir. Aynı zamanda bu kesin yıldız oyuncu barındıran seçeneklere 3 kereden fazla girilemez.

Yıldız oyuncuları ücretsiz olarak kazanmak için neler yapmak gerekir?

Kesin olarak yıldız oyuncu kazanmanın yolunu anlattıktan sonra bu yıldızları ücretsiz olarak nasıl alacağımız konusuna da değinmek istiyoruz. Üst kısımda bahsettiğimiz satın alma seçeneğinin dışında, belirli dönemlerde müsabakaları kazanarak da oyuncu kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Etkinlikleri kontrol ederek, tekli oyunculu veya çevrim içi maçlar sonucunda kazanabileceğini çekiliş hakları mevcuttur. Eğer bu dönemleri yakalarsanız, para ödemeksizin üst düzey oyuncuları takımınıza kazandırabilirsiniz.

Öte yandan, bir önceki bölümde anlattığımız üzere, garanti olarak yıldız oyuncuların çıktığı çekilişlere katılmak için MyClub parasına ihtiyaç duyulur. Bu para birimi, yine belirttiğimiz üzere mikro ödeme yöntemleriyle satın alındığı gibi eFootball Pro Evolution Soccer 2021 oyunundan ücretsiz olarak da elde edilir. MyClub parası kazanabilmenin en basit yolları ise her gün MyClub moduna giriş yapmak ve MyClub kayıtları bölümündeki görevleri tamamlamaktır. Her gün MyClub moduna girdiğinizde, belirli günlerde bir miktar MyClub parasını kazanabilirsiniz.

MyClub kayıtlarıysa, bahsi geçen oyun modunun ana menüsünde sol alt köşede bulunur. Bu kısımda, diğer rehber yazılarında da bahsettiğimiz üzere bir görev listesi yer alır. Görev listesinin büyük bir bölümü, bir müsabaka türünü veya bir etkinliği ilk kez denemekle sınırlıdır. Bir diğer deyişle, bu kısımda kazanmanın odak noktası olmadığını söyleyebiliriz. MyClub modunda yer alan farklı seçenekleri denedikçe MyClub parası kazanılır. Her bir görev için 50 MyClub parası kazanılırdığı için 2 görev tamamlandığında garanti olan bir tane siyah renkli top çekilişine katılabilirsiniz. Böylece, fazladan para ödemeden de MyClub için yıldız oyunculara sahip olursunuz.