EA denildiğinde, akla hemen gelen bir sürü markalaşmış oyun bulunuyor. Son dönemlerde, bu firmanın en ufak bir şey için bile sürekli para istiyor olmaları bir yana, aslında iyi çocuklar olduklarını düşünmüşüzdür hep. Biraz fazla para istiyorlar sadece, yoksa cidden güzel yapımları mevcut. İsteseler, çok daha iyilerini yapabileceklerine, adımızın Mavi Kol oluşu kadar da eminiz. Fakat, konumuz zaten onların ne kadar iyi çocuk oldukları değil. Asıl konumuz, EA ekibinin yönetici kadrosunda yapılan değişiklikler. Haberimizin devamında belirteceğimiz değişiklikler, yazının başına yerleştirilmiş güzel bir not ile, EA ekibinin CEO koltuğunda oturan Andrew Wilson tarafından paylaşıldı.

EA

EA ekibini, önce güzel bir not karşıladı

Yapılan değişikliklere geçmeden önce EA ekibinin baş tacı Andrew Wilson, öncelikle çıktıkları yoldan söz etti. Ardından ise, oyun endüstrisindeki değişikliklere değindi. En son olarak da; hem çalışanlara, hem de şirkette çalışmamasına rağmen bu notları okuyan insanlara gaz veren birtakım sözler kullandı. Bu aşamadan sonrasında ise, yapılan değişiklikleri dile getirmeye başladı. Electronic Arts ekibinin yetkili kadrosunda, öncelikle Patrick Söderlung’un Tasarım Şefi rolüne yükselmesinden bahsetti. Patrick Söderlung’un yükselişinin ardından, Baş Stüdyo Görevlisi görevine yükselen Laura Miele’den söz etti.

Andrew Wilson, yapılan yetkili değişikliklerine Blake Jorgensen ile devam etti. Blake Jorgensen, artık hem Baş İşletme Görevlisi, hem de Finans Direktörü görevlerini üstleniyor. Chris Bruzzo ise, Pazarlama Müdürü görevi ile, EA şirketindeki işine devam ediyor. Yeni bir yetkili olan Matt Bilbey, Stratejik Büyüme’nin Genel Müdür Yardımcısı koltuğuna oturuyor. Teknolojiden Sorumlu Başkan rolünde olan Ken Moss, sahip olduğu yetkide olduğu gibi devam ediyor. Diğer işlerine oldukları gibi devam edenler arasında, İnsanlar Müdürü koltuğundaki Mala Singh, Genel Danışman ve Kurumsal Sekreter görevindeki Jake Schatz ve İş İlişkileri alanında Genel Müdür Yardımcısı olan Joel Linzner de bulunuyor.

Haberimizde bahsetmiş olduğumuz bütün bu değişiklikler, şirketi ne kadar ilerletir bilemiyoruz, fakat şirketin bugüne kadarki yükselişine bakacak olursak, Andrew Wilson’ın yanlış kararlar almayacağını söylemek mümkün. Haberimize konuk olan EA üzerindeki değişiklikler hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz resmi EA internet sayfasını kullanabilirsiniz. Paylaşmış olduğumuz bağlantıda, Andrew Wilson’ın yeniliklerden önce belirtmiş olduğu birtakım şeylerin ardından, yapılan değişikliklerin sebepleri de anlatılıyor.

Etiketler: